Людство вбиває близько 100 мільйонів акул щорічно

12.05.2021, 16:25
Людство вбиває близько 100 мільйонів акул щорічно

Якщо ця тенденція збережеться, екосистема Світового океану безповоротно порушиться

Просто приголомшуючі уяву цифри ще 8 років тому опублікував журнал Marine Policy (Морська політика).

Борис Акунін написав у своєму блозі:

«Побачив транспарант, мабуть, якогось суспільства захисників акул. Уявив собі сто мільйонів акул. Стало дуже страшно. Перекладаю (вільно) для хто не знає французьку, щоб ви теж мучилися.

Людство вбиває близько 100 мільйонів акул щорічно_1

«ЩОРОКУ 2 000 000 людей гинуть від комариних укусів

100 000 людей гинуть від укусу змії;

5000 людей гинуть від жала скорпіона;

500 людей гинуть від нападу крокодилів;

400 осіб гинуть від укусу бджоли;

200 людей гинуть від нападу гіпопотама;

150 людей гинуть, тому що їм на голову звалився кокос;

100 людей гинуть, ужалені медузою;

10 осіб з'їдають акули;

А ЛЮДИНА ЩОРОКУ УБИВАЄ СТО МІЛЬЙОНІВ АКУЛ. І ХТО Ж СТРАШНІШЕ ?

Все-таки пасіонарний екологічний активізм - це вам не комар чхнув. (А до речі скільки люди щорічно комарів винищують! І кокосів ...). »

Тим часом, акула - це не комар, і цифри, що викликали сарказм письменника реальні, як реальна і катастрофа, яка загрожує всьому світовому океану, якщо акули зникнуть. Ось що пише науковий журнал:

«Збереження та управління популяціями акул стає все більш важливою і глобальною проблемою, оскільки багато видів цієї риби виключно уразливі. Улов і смертність акул оцінюються в 1,44 млн. тонн у 2000 році й лише трохи менше у 2010 році (1,41 млн. Тонн). Ґрунтуючись на аналізі середньої ваги акул, це призводить до оцінки загальної річної смертності близько 100 мільйонів акул у 2000 році і близько 97 мільйонів акул у 2010 році з загальним діапазоном можливих значень від 63 до 273 мільйонів акул на рік. Наслідки цього можуть бути катастрофічними для морських екосистем, якщо не вжити термінових заходів для відновлення популяції багатьох видів акул ... »

Навряд чи за ці одинадцять років ситуація кардинально змінилася. Як відомо, м'ясо акули взагалі-то не годиться в їжу в силу фізіологічних особливостей організму цієї риби, зате суп з акулячих плавців вважається справжнім делікатесом. Саме тому бідних морських хижаків всіх видів і розмірів виловлюють в таких диких масштабах. Особливо цим відрізняються рибалки з країн південно-східної Азії. Плавці відрізають - все інше - за борт!

Так що, як написав у своєму блозі журналіст Дмитро Клейн:

«Багато хто не дуже добре уявляє собі масштаби впливу людини на природу та це сумно, звичайно. Людина зараз - головна загроза всьому живому на планеті (і, відповідно - головна загроза самим собі!) І це треба чітко і ясно розуміти ... »

Читайте також:
Полтава
Байдужі до долі рідного краю — благословенної Полтавщини — громадяни плюють на могили своїх предків. Причому, навіть не фігурально.
05 квітня, 08:23
Полтава
У Скороходівській і Чутівській громаді жителі не визначаться із тим, хто і чому викидає відходи у поля та на узбіччя. Звалище збільшується.
03 квітня, 12:36
Війна
Це відбувається через активність ворожих субмарин і надводних човнів у тій частині Чорного моря біля Криму, Новоросійська
02 квітня, 09:03
Полтава
Стихійні звалища обабіч траси Решетилівка-Дніпро плюндрують неповторність нашого рідного краю. Громадяни засмічують, влада просто констатує.
29 березня, 06:03
Життя
Двоногі шкідники знищують усе, до чого зможуть доторкнутися. Спершу зрубуються ліси під забудову, потім настає черга водойм.
26 січня, 12:30
Полтава
Власники ділянок і орендарі з-поміж товаровиробників нехтують встановленими правилами та нормами. Підприємливі ділки здійснюють екозлочини.
16 січня, 12:31