МАГАТЕ розширило свою присутність в Україні

ВІЙНА
10.05.2023, 21:42
МАГАТЕ розширило свою присутність в Україні

Рафаель Ґроссі побоюється, що діяльність російського окупаційно-терористичного контингенту в Енергодарі становить загрозу для світу.

Саме тому директор Міжнародного агентства з атомної енергії провів робочу зустріч з Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитром Лубінцем.

Відповідний фотозвіт оприлюднив вітчизняний омбудсман на своєму офіційному Telegram-каналі, передає інформаційна агенція "Останній Бастіон".

Зазначається, що станом на сьогодні одне із головних завдань місії МАГАТЕ в Україні полягає у допомозі запобігти ядерній аварії під час військового вторгнення РФ.

«Обговорили із паном Ґроссі низку важливих безпекових питань, пов'язаних із роботою атомних електростанцій під час збройної агресії РФ, яка веде прицільні обстріли енергетичних об'єктів України. Зокрема, під час двосторонньої зустрічі підняли тему безпеки співробітників "Енергоатому", депортації працівників та їхніх сімей, а також глобальне питання ядерної безпеки світу. 

Подякував пану Гроссі, що попри свідомі погрози російських військових та обстріли, він не лише створив місію на ЗАЕС, а очолив її, неодноразово відвідавши атомну електростанцію на тимчасово окупованій території. Вважаю, що це має бути прикладом для всіх "стурбованих", не просто на словах підтримувати Україну, а реальними й ефективними діями вирішувати такі складні проблеми», – відзвітував Дмитро Лубінець.

Важливо додати, що станом на сьогодні московити здійснюють етнічну чистку у тимчасово окупованому Енергодарі, перш за все в їхніх "розстрільних списках" – атомники та їхні родини, які відмовилися працювати на РФ.

Натомість "Останній Бастіон" закликає своїх читачів пам'ятати про те, що російські окупанти можуть готувати теракт із використанням ядерних матеріалів і радіоактивних відходів, які зберігаються на ЗАЕС.

Читайте також:
Світ
США готують резолюцію Радбезу ООН, яка застереже від розміщення ядерної зброї в космосі
08 березня, 10:02
Війна
Серед потенційних причин застосування тактичної ядерної зброї — «стримування держав від агресії або ескалації військових конфліктів»
28 лютого, 17:05
Війна
Окупанти обстріляли місто-супутник Хмельницької АЕС.
25.10.2023, 12:45
Війна
В МАГАТЕ "відреагували" на переведення енергоблока ЗАЕС в стан "гарячий зупин". Там заявили про планові профілактичні роботи окупантів.
25.07.2023, 06:48
Війна
Заколот «фактично зменшив загрозу ядерного конфлікту, оскільки підлеглі з меншою ймовірністю будуть виконувати його накази путіна».
03.07.2023, 08:15
Новини
Літак може виявляти та ідентифікувати забруднення, спричинені випробуваннями ядерної зброї
01.07.2023, 20:48