Макс Планк пишався дружбою з українськими науковцями

ІСТОРІЯ
27 лютого, 07:01
Макс Планк пишався дружбою з українськими науковцями
Фото: Facebook

Основоположник квантової фізики був не лише членом Прусської академії наук. 1924 року його прийняли до Наукового Товариства імені Шевченка.

На світлині, яку бачите вище, Макс Планк — міжнародно визнаний геній, світової слави фізик-теоретик і лауреат Нобелівської премії. Його наукові праці присвячені термодинаміці, теорії теплового випромінювання, квантовій теорії, спеціальній теорії відносності, оптиці.

Для українців важливим є те, що понад 100 років тому — 13.III.1924 — Макса Планка, уродженця німецького міста, Ґьоттінґен, було обрано у Львові дійсним (не почесним, що важливо) членом Наукового Товариства імені Шевченка. Причому, після обрання у дійсні члени, іноземний фізик особисто надіслав листа до столиці Галичини, в якому написав наступне:

«Я розцінюю це обрання до ваших лав, як особливу відзнаку і надалі з гордістю почуватимуся членом цієї поважної організації. Для мене це не просто чергова відзнака, але подиву гідне вшанування наукових досягнень».

Макс Планк запам'ятається всім нам не лише тим, що створив основи квантової фізики та здійснив безліч інших всесвітньо значущих відкриттів, але й тим, що разом із ще одним нобелівським лауреатом Альбертом Айнштайном (теж дійсним членом НТШ) прихильно ставився до українців. Він визнавав науковий доробок колег із Галичини.

Все своє свідоме доросле життя Планк критикував псевдометафізику, яка намагалася вивести неприпустимі докази існування Бога з квантової теорії. Науковець критикував абсолютизацію всіма церквами «релігійних символів» і «згубних догм», званих ним міфологічними твердженнями без доказів.

Макс Планк (посередині) в оточенні інших Нобелівських лауреатів
Макс Планк (посередині) в оточенні інших Нобелівських лауреатів
Автор : Микола Бандрівський
вибір редакції
Читайте також:
Позиція
Політична партія «ДІЯ» підтримує українських спортсменів-ветеранів.
19 квітня, 19:00
Історія
Мухаммед Алі, відомий не лише своєю величчю на рингу, але й безмежною людяністю
19 квітня, 16:09
Історія
18.IV.1988 ізраїльський суд визнав Івана Дем'янюка винним у злочинах проти людства. Проте невдовзі з'ясувалося, що справа сфальсифікована.
18 квітня, 22:24
Некролог
Він був 5-разовим чемпіоном світу у важкій вазі.
22 березня, 11:05
Історія
У віці 105 років помер останній пілот «Битви за Британію»
18 березня, 16:03
Історія
Він усе знав ще два століття тому, а його слово — гостре і влучне. Він завжди був з нами — на барикадах Майдану й окопах на фронті.
09 березня, 10:36