Маленька біленька корупція

КРИМІНАЛ
08 червня, 15:20
Олег Бєлоножко
Олег Бєлоножко

Тилові щури з Полтавської обласної ради взяли під руки вошдя матьківщинців Білу ніжку.

16 квітня 2024 року СБУ повідомила, що за матеріалами СБУ та ДБР підозру отримав заступник голови Полтавської облради, який подорожував Євросоюзом під виглядом службового відрядження.

За даними слідства, у березні 2023 року посадовець оформив собі службове відрядження до міста Бидгощ Республіки Польща та під виглядом робочої поїздки виїхав за межі України.

Однак, як свідчать матеріали справи, після перетину державного кордону депутат поїхав в особистих справах до однієї з південно-західних країн ЄС.

Там він перебував весь термін «службового відрядження».

Про це свідчать виписки із банківських карток, які посадовець використовував для сплати рахунків у зарубіжних готелях, ресторанах та магазинах.

Також, за наявними даними, під час перебування за кордоном він підписав довіреність на іноземну громадянку для придбання собі нерухомості в Євросоюзі.

Цим депутатом виявився заступник голови Полтавської обласної ради, депутат від фракції Полтавської обласної організації Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина» Олег Бєлоножко.

У 2023 році Бєлоножко задекларував квартиру у Португалії вартістю 3 млн грн, площею 62 м², яку придбав у травні 2022 року.

Маленька біленька корупція_1

Крім того, після повернення посадовець вніс недостовірні відомості до звітних документів за підсумками іноземного відрядження.

Під час обшуків у депутата вилучено оригінали документів, у тому числі іноземних, щодо його проживання та маршрутів поїздок за межами України.

Також виявлено мобільні телефони, які підтверджують незаконну діяльність посадовця.

На підставі отриманих доказів посадовцю повідомлено про підозру за трьома статтями Кримінального кодексу України:

  • ст. 366 (службове підроблення);
  • ст. 190 (шахрайство);
  • ст. 358 (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів).

За період з 23 березня по 8 квітня 2023 року Полтавська облрада нарахувала Олегу Бєлоножку заробітну плату за період його «службового відрядження до міста Бидгощ», під час якого він насправді перебував у Португалії.

На 32 позачергову сесію Полтавської обласної ради 8-го скликання, яка відбулася 6 червня 2024 року, серед інших було винесено питання «про розгляд листів Головного слідчого управління ДБР».

Як зазначає Полтавщина, депутати отримали наступне формулювання рішення:

  • визнати недоцільним залучення Полтавської обласної ради до кримінального провадження № 62024000000000427 як потерпілого;
  • у разі набрання обвинувальним вироком суду законної сили за результатами кримінального провадження № 62024000000000427, доручити виконавчому апарату обласної ради вжити відповідних заходів в межах чинного законодавства.

За рішення проголосувало 60 депутатів із 84-х. Проти — 0, утрималося — 2.

Маленька біленька корупція_3

Зауважимо, що відповідно до ст. 55 Кримінального процесуального кодексу України:

Потерпілим у кримінальному провадженні може бути фізична особа, якій кримінальним правопорушенням завдано моральної, фізичної або майнової шкоди, юридична особа, якій кримінальним правопорушенням завдано майнової шкоди...

Якщо особа не подала заяву про вчинення щодо неї кримінального правопорушення або заяву про залучення її до провадження як потерпілого, то слідчий, прокурор, суд має право визнати особу потерпілою лише за її письмовою згодою. За відсутності такої згоди особа в разі необхідності може бути залучена до кримінального провадження як свідок.

Своїм рішенням Біленький та депутати Полтавської обласної ради фактично відмовилися надавати згоду на залучення обласної ради до кримінального провадження в статусі потерпілого.

Полтавська обласна рада мала сама звернутися до слідчого ДБР з заявою про визнання потерпілим у кримінальному провадженні та заявити цивільний позов про відшкодування завданих збитків.

А слідчий мав вирішувати питання про доцільність чи недоцільність визнання органу місцевого самоврядування потерпілим у кримінальному провадженні.

Нагадаємо, що днями було затримано члена ОЗУ Біленького-Бєлашова Андрія Людвова, який був залучений до корупційної схеми надання в оренду приміщень під аптеки, Щомісячний розмір неправомірної вигоди становив 50% від суми договору оренди.

6 червня Людова затримали у службовому кабінеті під час отримання 75 000 гривень «відкату».

ОЗУ Біленького-Бєлашова продовжує покривати депутатів-корупціонерів, які грабують українців, та не несуть за це жодної відповідальності.

Автор : Гнап Нерушима
Читайте також:
Політика
Нещадна боротьба з корупцією, розгорнута в Україні в 2015 році, за 9 років коштувала платникам податків, щонайменше, 20 млрд грн
10:37
Політика
Журналісти знайшли земельну ділянку, придбану фірмою сина Гладковського у поселенні La Zagaleta
09:35
Економіка
Безкарна і самовпевнена прислуга олігархів допомагає путіну нищити Україну. Їхній шкірний розрахунок простий — завадити вступу в ЄС і НАТО.
07:01
Кримінал
Він живе у квартирі майже за мільйон доларів в елітному ЖК
вчора, 09:23
Політика
Основним видом діяльності підприємства є виробництво електродвигунів, генераторів і трансформаторів.
17 липня, 18:00