Медведчук, відповідь росіян і мильні бульбашки

Опінії
12 лютого, 08:59
Медведчук, відповідь росіян і мильні бульбашки
Фото: 24 канал

Російська агентура продовжує паразитувати в Україні виключно завдяки недолугості так званої української влади.

Громадський діяч, виконавчий директор Українського інституту майбутнього

Медведчук є історичним симптомом нашої країни. Я б сказав, що його кар’єра і діяльність чудово пояснює наше топтання на місці вже 30 років.

Самі факти, що він ще в радянський час відзначився судом на Стусом, потім дістався голови АП Кучми, став кумом Путіна і вже ось купу років сидить в опозиції — це все гойдалки новітньої історії України. А вона як і Медведчук залишається на тому ж місці.

Єдина ефективність, яку демонстрував Медведчук — це робота у владі. Воно й зрозуміло, вишколений в КДБ і радянській адвокатурі, йому дуже комфортно в радянських коридорах, які не сильно змінились за роки незалежності.

Без влади Медведчук — повний невдаха. Згадайте його Блок "Не так", "Український вибір" тощо; при тих мільйонних затратах мати такі убогі результати — це треба вміти.

Створивши маленьку партію у 1990-х він перетворив її на одну з найвпливовіших в країні. Я коли працював журналістом, то мав змогу подивитись як працювала СДПУ(о) внутрішньо, і скажу, що по рівню підготовки своїх членів, кадрів, внутрішньої аналітики — більше нічого подібного не було створено.

Разом з цим, без влади Медведчук — повний невдаха. Згадайте його Блок "Не так", "Український вибір" тощо; при тих мільйонних затратах мати такі убогі результати — це треба вміти.

Щобільше, мене завжди вражає його повне не розуміння як працюють вибори і електоральна підтримка. Він не опирається ні на ригівську модель — феодальні округи і кріпосні, ні на нацдемівську модель; тобто, мережі активістів і базові регіони.

Сьогоднішні рейтинги ОПЗЖ — це точно не його заслуга, і навіть не заслуга його каналів. Мене завжди дивувала політика каналів викопувати якихось неадекватів і динозаврів, які типу мали формувати політичний рейтинг.

Ну який рейтинг може сформувати Савченко чи Охріменко? Зрештою, сукупний телевізійний рейтинг всіх "112 Україна", "ZIK" та "Newsone" — аж 3,5 % аудиторії.

Тому свіжі цифри в опитуваннях якраз більше результат системної роботи колишніх ригів, ну і, звісно, "успіхів" Зеленського. Тому в що я слабо вірю, так це у можливість Медведчука прийти до влади шляхом виборів.

Його політичні потуги скоріше самоініціатива і спроба вислужитись, чим реальна стратегія.

Сильного ефективного, який колись як танк "клєпав" Мутний Союз і перемогу Януковича. Роль Медведчука відведена йому після того, як він потрапить у владу.

Я також схильний думати, що його політичні потуги скоріше самоініціатива і спроба вислужитись, чим реальна стратегія. Зрештою, слабка політична відповідь Медведчука і ОПЗЖ демонструють росіянам, що нічого очікувати від нього тут не варто.

Яка ж буде відповідь Путіна? — По-перше, він не буде з нею спішити; це не стільки пов’язано з внутрішніми викликами, скільки з тим, що швидка відповідь тільки підтвердить причетність Росії до пропаганди каналів.

По-друге, я не схильний думати, що це буде ескалація на Донбасі; посилення воєнних дій не приносить нічого практичного російській стороні. Вони спокійно продовжують повзучу анексію через паспорти й через спробу розвинути самодостатність цих регіонів.

Тому логічним є тільки два напрями: економічний тиск і Кримський канал. У першому випадку дії можуть спрямовуватись на те, щоби підвищити вартість критичних продуктів для нашої економіки.

У той час, коли багато хто розводить істерику через вимушений імпорт електроенергії, мало хто звертає увагу, що майже 50% нафтопродуктів ми імпортуємо з РФ. Різке підвищення цін не дозволить нам швидко компенсувати це з інших джерел, і завдасть серйозної шкоди рейтингу влади через вартість пального на заправках.

По другому — все зрозуміло. Забрати канал, і звинуватити Захід в лицемірстві через підтримку "зеленого фашизму".

Тому на місці влади я б в першу чергу готувався швидко замінити російський імпорт і зміцнював оборону на кримському напрямі. І значно менше б надіявся на Байдена, з огляду на його внутрішні виклики.

Читайте також:
Лишається порадити керівникам штабу ООС звернутися до психіатра.
22 квітня, 18:30
Мета цих акцій – дестабілізація ситуації в регіоні та створення вигідної Росії «картинки» для обґрунтування можливого нападу.
21 квітня, 14:49
Масштабне стягнення російського війська до українських кордонів свідчить про розпач і психічну неврівноваженість Владіміра Путіна.
17 квітня, 07:01
Спецслужби РФ намагаються створювати напругу у всьому світі.
16 квітня, 18:34
Колективний Захід ніколи та ні за яких обставин не буде безпосередньо воювати проти Кремля за Україну.
15 квітня, 09:12