Mercedes-Benz-Brabus для голови Полтавської ОДА. Історія хабаря

Позиція
13 жовтня, 13:00

Головко та його спільники намагалися ввести суд в оману. Чи вдалося їм це, читайте далі в матеріалі.

12 жовтня 2023 року НАБУ та САП завершили розслідування за підозрою колишнього голови Полтавської ОДА Валерія Головка, його експершого заступника Андрія Пісоцького, радника Головка Олександра Літвінова, та ексдиректора Департаменту будівництва, містобудування і архітектури та ЖКГ Полтавської ОДА Тимофія Голбана в отриманні неправомірної вигоди в особливо великому розмірі.

Фігурантам справи буде надано доступ для ознайомлення з матеріалами досудового розслідування, після чого справу буде передано на розгляд до Вищого антикорупційного суду.

Але, не зважаючи на завершення розслідування кримінальної справи шахрайські дії Головка продовжують вирувати навколо основного доказу у справі — автомобіля Mercedes-Benz-Brabus.

Наприкінці 2017 року Валерій Головко отримав від Альберта Уварова на день народження черговий хабар: автомобіль Mercedes G 63 AMG 2017 року випуску.

Як встановило слідство, Андрій Пісоцький поставив вимогу Уварову  про необхідність придбати на день народження Валерія Головка новий автомобіль Mercedes-Benz G 63 AMG. Уваров, розуміючи про відсутність можливості відмовитися від такої вимоги, вимушений був придбати зазначений автомобіль для Головка за власні кошти.

16.11.2017 Альберт Уваров придбав автомобіль Mercedes-Benz AMG G 63 вартістю близько 120 тисяч євро, та здійснив тюнінгові роботи в тюнінг-ательє «Brabus», за які заплатив ще близько 170 тисяч євро. Загальна вартість неправомірної вигоди, отриманої колишнім головою ОДА у вигляді автомобіля Mercedes-Benz AMG G 63, становлять приблизно 320 тисяч євро.

Mercedes-Benz-Brabus для голови Полтавської ОДА. Історія хабаря_1

Даний автомобіль було привезено до України з Німеччини, та було зареєстровано на брата першої дружини Валерія Головка В'ячеслава Кременчуцького.

Але в Україну автомобіль ввозив не Кременчуцький, а водій Альберта Уварова Олександр Головійчук.

Перша реєстрація Brabus відбулася 28 грудня 2017 року. Автівку було зареєстровано на Олександра Головійчука. Лише 14 березня 2018 року власником Mercedes-Benz-Brabus став В'ячеслав Кременчуцький.

Mercedes-Benz-Brabus для голови Полтавської ОДА. Історія хабаря_3

Mercedes-Benz-Brabus для голови Полтавської ОДА. Історія хабаря_5

Прикметно те, що при реєстрації автомобіля фахівці Полтавського МРЕО не зробили оцінки авто для реєстрації, що надалі сприяло зменшенню обов'язкових платежів до бюджету при реєстрації.

Mercedes-Benz-Brabus для голови Полтавської ОДА. Історія хабаря_7

На Полтавській митниці зробили пільгове розмитнення автомобіля, без права відчуження протягом року. Тому при перереєстрації автомобіля на Кременчуцького довелося доплатити 240 тис. ₴.

Але про це незабаром.

У квітні 2019 року Солом'янський районний суд Києва задовольнив клопотання НАБУ і наклав арешт на позашляховик Mercedes-Benz AMG G 63, переданий як хабар колишньому голові Полтавської обладміністрації Валерію Головку.

На початку квітня 2018 року Олександр Головійчук розірвав шлюб зі своєю дружиною Ленурою Головійчук.

За три роки жінка звернулася до суду, щоби визнати Mercedes-Benz AMG G 63 спільним майном подружжя. За її словами, вона випадково дізналася про продаж, який відбувся без її згоди, хоча вона ще була дружиною.

У вересні 2021 року Жовтневий суд міста Дніпро визнав, що половина Brabus належить Ленурі Головійчук.

Mercedes-Benz-Brabus для голови Полтавської ОДА. Історія хабаря_9

Після цього адвокати останньої пішли до Вищого антикорупційного суду з вимогою зняти арешт з її частини автомобіля.

3 лютого 2022 року Вищий антикорупційний суд скасував арешт на автомобіль Головка. У судовому засіданні захисники змогли довести, що потреба у подальшому арешті відсутня. Справа розслідується майже 4 роки і всі необхідні слідчі дії з автівкою правоохоронці уже нібито провели. Тому суддя ВАКС Андрій Біцюк скасував арешт на автомобіль у частині заборони користуватися ним. Втім, його все ще не можна продавати.

В'ячеслав Кременчуцький 24 лютого 2023 року звернувся до суду з позовом до Олександра Головійчука про застосування наслідків недійсності договору. 

Йдеться про договір купівлі - продажу № 5341/2018/857206 легкового автомобіля марки Mersedes-Benz G 63 AMG, укладеного 14.03.2018 року між продавцем Головійчуком Олександром Васильовичем та покупцем Кременчуцьким В'ячеславом Івановичем.

Кременчуцький хотів отримати від Головійчука грошові кошти за недійсним договором, проценти та інфляційні втрати за користування грошовими коштами.

Всі ці судові процеси мають одну мету — вивести з корупційної справи Валерія Головка автомобіль, який був переданий йому в вигляді хабаря Альбертом Уваровим. І це їм майже вдалося. Договір купівлі-продажу автомобіля визнано недійсним, половина автівки опинилася у власності колишньої дружини Олександра Головійчука.

Для завершення афери не вистачало одного, щоб Головійчук «повернув» Кременчуцькому гроші. Після цього Mercedes-Benz-Brabus перестав би мати будь-яке відношення до Головка-Кременчуцького.

На щастя, суддя Жовтневого районного суду міста Дніпра Олександр Андрійович Антонюк розкусив наміри Головійчука та Кременчуцького. 13 жовтня суд відмовив у задоволенні позову Кременчуцького.

Mercedes-Benz-Brabus для голови Полтавської ОДА. Історія хабаря_11

І у цьому немає нічого дивного, адже автомобіль досі перебуває у власності брата першої дружини Валерія Головка. На щастя, ВАКС заборонив будь-які дії з його продажу чи перереєстрації.

На жаль, у рішеннях судів нічого не сказано про шпроти, хамон, і айфон, якими був дотюнінгований Брабус.

Враховуючи патологічну жадібність колишнього голови Полтавської ОДА Головка, який, схоже, приховав від слідства шпроти хамон і айфон, ми занепокоєні тою обставиною, як би колишній голова Полтавської ОДА на радощах від завершення кримінальної справи не почав споживати шпроти і хамон, які втратили термін придатності.

Автор : Гнап Нерушима
Читайте також:
Опінії
Верховна Рада України розглядає законопроєкт № 5420 щодо криміналізації контрабанди.
08 грудня, 18:04
Кримінал
Ексзаступнику Валерія Головка скасували підозру. НАБУ та САП не змогли знайти у діях Андрія Пісоцького складу злочину.
08 грудня, 15:55
Політика
Уряд звільнив з посади першого заступника голови Держспецзв'язку
06 грудня, 09:15