Мешканці одного з сіл Кобеляцького району скаржаться на те, що їх труять добривами

ПОЛТАВА
31.08.2019, 04:51
Мешканці одного з сіл Кобеляцького району скаржаться на те, що їх труять добривами

У селі Шапки, що належить до Бутенківської ОТГ, вважають, що розміщення у селі полігону з добривами може призвести до екологічного лиха. Крім того в агрофірми «Добробут», яка розміщує добрива, за словами місцевих мешканців немає документів на оренду землі.

Про те, що в Шапки, на територію колишньої тракторної бригади, почали завозити рідке мінеральне добриво КАС, повідомив журналіст видання «Ехо» Ігор Філоненко з посиланням на громадського активіста Павла Гунжеля.

У телефонній розмові Гунжель розповів: «До мене звернулися місцеві жителі. Вони говорять, що на тракторну бригаду одна за одною їдуть величезні автоцистерни із якимось добривом. Везе агрофірма «Добробут». Їх вигнали із Василівки, не пустили в Красне, так вони тепер Шапки труїти збираються. Я вже повідомив про подію поліцейських».

Коли журналісти «Еха» приїхали на тракторну бригаду, що розташована неподалік села Шапки, поліцейські там уже працювали. Вони якраз протоколювали свідчення Гунжеля.

У коментарі він заявив, що «Добробут», не маючи навіть договору оренди землі, починає розміщувати тисячі тон добрив. Якихось опублікованих заяв про наміри, громадських слухань тощо не було.

Поліцейські, які перебували на місці події, про відкриття кримінального провадження мову не вели.

Микола Сердюк, представник «Добробуту», який теж знаходився на території тракторної бригади, від коментаря відмовився. Лише коротко висловився: «Добриво КАС є цілком безпечним для довкілля. Його застосовують по всій Європі. На добрива та ємності для його зберігання є всі сертифікати та інші документи. Так що ми нічого не порушуємо».

Добриво, йдеться у матеріалі «Еха», дійсно збираються зберігати під відкритим небом. Але воно закачане в спеціальні гумові резервуари. Тобто, контакту із повітрям немає.

Микола Скрильник, голова Бутенківської ОТГ у коментарі журналістам заявив: «По-перше, територія і будівлі. Цей майновий комплекс входить у майнові паї колишніх колгоспників. Більшість власників померли. Зараз спадкоємці доводять свої права в суді. Частина власників майнових сертифікатів висловили бажання віддати їх безкоштовно на користь Бутенківської громади. Є протоколи зборів, є акт прийому-передачі. Ніяких приватних власників там немає. Так, силами громади ми охороняємо майно. Адже запланували відкрити там станцію із сортування відходів. Тут є все для цього потрібне — земля, будівлі для складів і виробничого приміщення, лінія електромереж, під’їзна дорога».

Читайте також:
Полтавщина — край, де народилося не одне покоління визначних українських діячів культури, науки, мистецтва та політки.
вчора, 14:19
На тлі карантину через пандемію коронавірусу у Полтавській області планують сприяти туристичній галузі.
вчора, 09:18
В Оржиці провели засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування.
29 травня, 13:51
Зі зняттям низки карантинних обмежень миргородська влада розпочала підготовчі роботи до купального сезону.
29 травня, 08:46
Борівський розсадник — гордість усього Полтавського лісового господарства, адже тут зростають сосни та дуби для нових лісів.
28 травня, 12:42
Гадяцькі комунальні служби звітують про проведення робіт з благоустрою у парку "Перемога".
28 травня, 09:18