Мешканці забрудненої Сенчі відмовилися від хабара «Укргазвидобування»

ПОЛТАВА
14.06.2016, 15:44

Мешканці с. Сенча на Полтавщині відмовилися від 3 млн грн, якими ПАТ «Укргазвидобування» хотіло купити дозвіл на продовження видобувної діяльності в газоносному регіоні. Натомість люди вимагають експертизи їхнього регіону екологічною комісією.

– Договір має на меті перерахувати до Сенчанської сільради 2.8 мільйони гривень  на водогін. Та 2.8 мільйони не вирішують проблеми усіх мешканців. Зовсім мала частина людей отримає чисту воду, – коментує Тетяна Донченко,голова комісії з паливно-енергетичного комплексу Громадської ради при Полтавській обласній раді.

 

На сьогоднішній сесії Полтавської обласної ради сенчани висловилися проти підкупу «Укргазвидобуванням» в обмін на мовчанку з приводу загрозливого екологічного стану та вимагали винесення їхнього питання на обговорення сесії облради. 

Зазначимо, депутати вже протягом 3 місяців не вносять це питання на порядок денний сесії.

– Я так розумію, що дуже багато із депутатів або облдержадміністрації не хоче це питання обговорювати на сесії. Сенчани просять, направте звернення до Кабміну, щоб в окремому районі було визнано надзвичайну екологічну ситуацію, – Тетяна Донченко.

Через діяльність газовидобувної компанії в Сенчі утворилася жахлива екологічна ситуація, через що люди масово покидають цю територію. Інші – страждають на хвороби, зокрема ОРВІ. Та за словами місцевих мешканців, екологічна комісія до них досі не доїхала:


– Дуже надіялися на екологічну комісію обласної ради, яка була в нас із виїзним засіданням у березні. Але комісія провела засідання в актовому залі школи. І все. Після цього ми надіялися, що приїдуть експерти, подивляться, як ми живемо, яке щастя нам оставили буровики-газовики.

В ТЕМУ:«Укргазвидобування» – корупційна енергетика на межі «сюру»

Нагадаємо, голова Полтавської ОДА Валерій Головко зі своїм заступником Андрієм Пісоцьким підписали угоду з ПАТ «Укргазвидобування», у рамках якої на вирішення екологічних проблем сенчани отримають 3 мільйони гривень, щоб створити водогін. 


На думку чиновників, цієї суми буде достатньо для подолання всіх наслідків забруднення регіону. 

Читайте також:
Голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов провів прес-конференцію з приводу перших 100 днів на посаді.
вчора, 20:50
Полтавський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України виявив хворих на сальмонельоз.
вчора, 09:10
Поліція з’ясовує місце перебування п’ятого підозрюваного, адже за адресою місця проживання його не було.
25 лютого, 17:47
25 лютого у Полтаві відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція з бджільництва.
25 лютого, 17:35
Нагода була подвійною.
25 лютого, 13:10
Правоохоронці Полтави та Кременчука викрили мережу нелегальних гральних закладів, що маскувалися під клуб спортивного покеру.
25 лютого, 10:05