Мільярдер Чак Фіні роздав на доброчинність весь свій статок у 8 мільярдів доларів

СВІТ
20 вересня, 12:05
Чак Фіні
Чак Фіні
Фото: innovation.24tv.ua

Він не прагнув розголосу для своєї організації, яка більшість пожертв зробила анонімно.

Американець ірландського походження мільярдер Чак Фіні, який заробив свої статки заснувавши з однокурсником в 1960-х мережу магазинів Duty Free Shoppers, оголосив що досяг своєї мети, віддавши на доброчинність 8 мільярдів доларів своїх статків, передає Голос Америки.

Зазначається, що 38 років тому мільярдер заснував компанію Atlantic Philantropies і перевів туди увесь свій статок. 

Цього тижня в організації Фіні офіційно закінчились гроші, 89-річний Фіні підписав документ про розпуск установи в понеділок.

Він сказав, що щасливий, що мав можливість втілити свій план. 

«Ми багато навчились. Щось би ми зробили інакше, але я задоволений», – сказав Фіні в коментарі Forbes, а іншим мільярдерам він порадив долучатись до доброчинності і жити за гаслом «Давай поки живеш». «Спробуйте, вам сподобається», – додав він. 

Чак Фіні набув широкої популярності завдяки скромному способу життя, не характерному для людей його статусу та рівня доходу. Їздить на метро, оскільки не має автомобіля та живе в «скромній студентській квартирці» в Сан-Франциско. 

Мільярдер Чак Фіні роздав на доброчинність весь свій статок у 8 мільярдів доларів_1

Він також не прагнув розголосу для своєї організації, яка більшість пожертв зробила анонімно. Цим Фіні пізніше заслужив прізвисько «Джеймс Бонд від філантропії». Відомо лише, що Фіні залишив 2 мільйони доларів собі на пенсію. 

Завдяки меценатству, Фіні значно вплинув на соціально важливі проблеми, такі як: перетворення занедбаного острова Рузвельта у високотехнологічний центр, повернення миру у Північну Ірландію, покращення системи охорони здоров'я В'єтнаму тощо.

Благодійник неодноразово підкреслював, що «веселіше віддавати, поки ти живий, ніж коли ти вже мертвий».

Читайте також:
Vatan-e Emrooz зобразила президента Франції у вигляді диявола.
вчора, 20:25
Давиденко «прославляє збройні сили країни-агресора, які забезпечують окупацію українських територій та вбивства українців.
вчора, 18:47
На свої поєдинки спортсмен демонстративно виходить не під прапором Росії, а Дагестану.
вчора, 15:05
Для головного білоруського поліціянта Юрія Караєва добробут і щастя кожного підлеглого важливіші за життя пересічних громадян.
вчора, 10:37
Уряд національної згоди Лівії, що перебуває у Триполі, надав нові докази масових убивств мирних громадян військом генерала Халіфи Хафтара.
вчора, 09:58