Міндовкілля, Держлісагентство та ДП «Ліси України» погодили знищення лісу для видобутку бурштину

ПОЛІТИКА
15.06.2024, 11:11
Міндовкілля, Держлісагентство та ДП «Ліси України» погодили знищення лісу для видобутку бурштину

Таке рішення суперечить вимогам «Державної стратегії управління лісами України до 2035 року»

Майже рік, як ми пишемо зауваження до Міндовкілля щодо ділянок, які планують виставити на аукціон для видобутку корисних копалин.

У більшості випадків міністерство підтримувало нас, відмовляючи у видобутку торфу, піску чи бурштину на цінних природних територіях. Так вдалося врятувати сотні гектарів лісів, боліт, заплав та річок.

Навіть Держводагентство та Держрибагентство надали свою позицію щодо недопустимості видобутку в межах меліоративних систем та заболочених територій!

Звісно, це не сподобалось надровикам. Тому Держгеонадра вирішило приховати від нас інформацію про координати ділянок, де планується видобуток.

А пізніше, цього тижня, Міндовкілля неочікувано погодило видобуток бурштину на 6 ділянках лісу на Рівненщині сумарною площею понад 150 га. І це ділянки, переважно на непошкоджені видобутком бурштину.

Таке рішення суперечить вимогам «Державної стратегії управління лісами України до 2035 року». І раніше міністерство кілька разів відмовляло по цих же ділянках! Це і правильно, адже на Поліссі є тисячі гектарів уже пошкоджених бурштинокопачами!

Можливо, причина в тому, що до складу комісії при міністерстві, яка розглядає питання надр, входять представники Держлісагентства та ДП «Ліси України»? І саме тому в умовах погодження з’явилася фраза «Користування ділянкою можливе на усій площі, за умови компенсування витрат лісогосподарського виробництва та укладання платного сервітуту»?

Виходить, лісівники тепер вирішили підзаробити і на знищенні лісів під видобуток корисних копалин?

Щодо цього питання ми вже готуємо звернення до Міндовкілля.

Джерело: Українська природоохоронна група (UNCG)

Читайте також:
Політика
Обласна рада дозволила створити нові об'єкти для охорони червонокнижних рослин. На Полтавщині про подібний крок годі й мріяти.
29.12.2024, 11:45
Полтава
Пам'ятка природи «Пагорби на Рудці» невдовзі постане на теренах Полтавщини. Вона покликана зберегти у первісному стані рідкісні рослини.
25.12.2024, 13:45
Полтава
Сон чорніючий, горицвіт весняний, шафран сітчастий, ковила волосиста і пірчаста. Ця флора не перебуває під охороною держави на Полтавщині.
06.12.2024, 08:28
Політика
WWF-Україна закликає ДП «Ліси України» припинити блокування процесу заповідання пралісів
26.11.2024, 11:42
Полтава
Дуже рідкісні квітки-брандушки та тюльпан дубравний знаходиться на південному сході Полтавського краю. Ця флора потребує захисту держави.
15.11.2024, 14:54
Полтава
Земельні ділянки незайманого степову потребують захисту держави від втручання сільгоспвиробників і забудовників. Полтавщина показує приклад.
31.10.2024, 08:24