Міністр оборони Польщі Блащак наполягає на передачі Patriot Україні

ВІЙНА
26.11.2022, 10:37
MIM-104 Patriot
MIM-104 Patriot
Фото: Ілюстративне фото

Системи в Польщі не встигатимуть збивати ракети у місцях біля кордону, як Пшеводув

Розміщення комплексів протиракетної оборони Patriot в Україні є вигідним і для безпеки південно-східної частини Польщі.

Про це заявив міністр оборони Польщі Маріуш Блащак під час відвідин навчань НАТО "Тумак 22" поблизу польсько-білоруського та польсько-російського кордону, передає Міноборони країни, повідомляє медіа агенція "Останній Бастіон".

"Розміщення німецьких пускових установок Patriot в Україні є вигідним для безпеки південно-східної частини нашої країни; тому, що ракетна безпека на сході України також означає безпеку на сході Польщі", – сказав Блащак.

Він аргументував це необхідним часом реакції на ворожу ракету.

"Уся справа в часі реакції. "Патріоти", дислоковані на сході Польщі, зможуть збивати ракети, які перетнуть польський кордон, але трагічна подія, що сталася 15 листопада, відбулася лише за кілька кілометрів від українського кордону. Ця ракета прилетіла на польську територію за кілька секунд. Цього часу замало, щоб ефективно її збити", – пояснив польський міністр оборони.

Другою причиною на користь розміщення ПРО Patriot в Україні Блащак назвав можливість трактувати збиття російської ракети над українською територією польськими військовими як вступ Польщі у війну.

"Збити таку ракету над українською територією означало б вступ Польщі у війну, а ми цього не хочемо. Розміщення "Патріотів" на заході України підвищує безпеку як західної України, так і Польщі", – наголосив глава Міноборони союзників.

Третьою причиною на користь передачі ПРО Patriot Києву Блащак назвав можливість блекауту в Україні через нестачу протиракетних систем і, як наслідок, збільшення українських біженців до Європи.

"Інтенсивні ракетні обстріли українських електростанцій... викликають відсутність доступу до електрики. Як наслідок, через зиму викличуть чергову хвилю біженців, а з погляду як безпеки України, так і безпеки Польщі та всієї Європи краще, щоб чергова хвиля біженців не сталася ", – пояснив він.

По-четверте, Блащак не погодився з аргументом, що ПРО Patriot нібито "надто технологічні" для України.

"Німецькі "Патріоти" – це стара версія, 1980-х років, тому не можна сказати, що вони технологічні... В Україну вже передана техніка, яка набагато технологічніша, ніж німецькі Patriot – я маю на увазі комплекси HIMARS", – сказав міністр оборони Польщі.

вибір редакції
Читайте також:
Політика
Товари міжнародних спонсорів війни поза чергою їдуть в Україну.
вчора, 09:31
Політика
Коли Мехдієва буде притягнуто до кримінальної відповідальності за розкрадання бюджетних коштів?
22 лютого, 16:10
Війна
Підтримайте наших військових! Разом наближаємо перемогу!
22 лютого, 11:07
Політика
Ліквідація військової юстиції — перший крок на шляху до розвалу армії.
22 лютого, 10:45
Політика
Обличчя польського протесту — 2, або як їдуть «політичні» фури.
21 лютого, 18:55
Новини
Два роки минуло з початку великої війни, а віз і нині там.
21 лютого, 10:53