Мітинг під АМПУ: портовики вимагають вивести з «Чорноморська» російські буксири

ПОЛІТИКА
04.08.2020, 18:55
Мітинг під АМПУ: портовики вимагають вивести з «Чорноморська» російські буксири

У вівторок, 4 серпня, під будівлею Адміністрації морських портів України (АМПУ) відбувся мітинг працівників державного порту «Чорноморськ».

Кілька десятків активістів, включно з представниками профільної профспілки та ГО «Самооборона Одеси», протестували проти роботи російських буксирів в українських портах.

Голова Профспілки працівників морського транспорту ДП «Морський торговельний порт Чорноморськ» Сергій Бризгалов підкреслив, що на сьогодні є всі докази того, що два буксири, які перебувають в порту «Чорноморськ» - Diamond N і Topaz N - є власністю ПАТ «Новоросійський порт», яке, своєю чергою, є власністю «Транснефти». Він додав, що портовики неодноразово зверталися Міністерство інфраструктури щодо роботи російських буксирів в українських портах, проте їх заяви не були почуті.

«Міністр не реагує на наші звернення. Наслідком його бездіяльності та незацікавленості стало те, що 17 липня в акваторію порту «Чорноморськ» зайшли два буксири: Diamond N і Topaz N, власником яких є гонконзька офшорна компанія Henford Logistic Ltd. Ця фірма є власністю ПАТ «Новоросійський порт». Відповідно до Закону України, всі гідротехнічні споруди, все причали знаходяться під управлінням ДП АМПУ. Саме АМПУ дає дозвіл на заходження судна і його пришвартовку до певного причалу. Ми вимагаємо, щоб АМПУ дала наказ чолі чорноморськогї філії АМПУ щодо негайного виведення зазначених буксирів з акваторії порту «Чорноморськ», - зазначив Бризгалов.

Вимоги мітингарів
Вимоги мітингарів

Своєю чергою, глава ГО «Самооборона Одеси» Валерій Начвінов підкреслив, що російським буксирам не місце в українських портах, особливо в умовах, коли в країні 7-й рік триває військовий конфлікт. «Я закликаю керівництво АМПУ уважно поставитися до вимог українських портовиків. Російським буксирам нічого робити в наших портах. На сході країни йде війна. Росія — країна-агресор. Тому для нас велике питання, чим саме займатимуться буксири країни — агресора в наших портах », - додав Начвінов.

В ході мітингу до протестувальників вийшов заступник голови АМПУ по морській і внутрішньої безпеки Сергій Гронський, який прийняв заяву портовиків і пообіцяв, що передасть його керівництву.

ЗМІ неодноразово писали про те, що на початку літа 2020 року навколо портів Великої Одеси (Одеса, Чорноморськ, Південний) з'явився ряд нових буксирних компаній - «прокладок». Це «Нік-флот», «Вега Шиппінг», «Українська буксирна компанія», «Аксон Шиппінг» і «Наві Шиппінг», які створені лише кілька місяців тому, їх статутні фонди складають всього п'ять тисяч гривень, у них відсутні власні буксири. Крім того, в порт «Чорноморськ» вже зайшли російські буксири. Також журналісти неодноразово вказували, що одним з ідеологів цієї схеми є народний депутат, глава транспортного комітету Юрій Кисіль, який протегують цим корупційним буксирним оборудки та тисне на керівництво портів і філій АМПУ.

Мітинг під АМПУ
Мітинг під АМПУ

Аналогічну схему, як повідомляє УНІАН, зараз намагаються реалізувати і в найбільшому державному порту України - «Південному». Сергій Назаренко, колишній т.в.о. директора (2016-2020 рр.) Одеського припортового заводу, разом зі своїм сином, що є прямим бенефіціаром компанії «Аксон Шиппінг», заводить в «Південний» буксир «Витязь», що належить Українському Дунайському пароплавству. Яку роботу виконуватиме в порту старий буксир без належної технічної бази, на якій підставі він стоїть у державного причалу, чи буде він забирати роботу у державного портового флоту — питання, які поки що залишаються без відповідей. Очевидно, що такі процеси не можуть відбуватися без відома місцевих чиновників. Люди, близькі до ринку, стверджують, що на них тисне глава транспортного комітету Кисіль, який працює в партнерстві з екснардепом Борисом Козирем.

Читайте також:
Опінії
У день пам'яті жертв Голодомору громадяни сусідньої держави наплювали на померлих і живих українців. Власний гонор їм ближче до шлунку.
25 листопада, 19:23
Політика
Біля будівлі парламенту самопроголошеної Абхазії почались протести проти ратифікації інвестиційної угоди між Сухумі та Москвою
15 листопада, 16:05
Світ
Оландський архіпелаг здавна вважають яблуком розбрату. Проте, якщо раніше між Швецією та Фінляндією, то тепер між Фінляндією і РФ.
23 вересня, 13:43
Світ
Протестувальники прагнуть змусити уряд укласти угоду про повернення ізраїльських заручників, яких утримує ХАМАС в Газі.
02 вересня, 10:03
Світ
В Європі розпочався бойкот представниці Ізраїлю на Євробаченні Еден Голан через масові вбивства мирних палестинців в секторі Гази.
11 травня, 08:56
Світ
Спонсорують протестну кампанію, яка охопила всю Америку, відомі євреї: Джордж Сорос і родина Рокфеллерів. Натомість Ротшильди за Ізраїль.
28 квітня, 20:58