Міжнародна торгова палата просить ЄБРР та ЄІБ посприяти погашенню боргів перед "зеленою" генерацією

ЕКОНОМІКА
15.12.2022, 22:05
Міжнародна торгова палата просить ЄБРР та ЄІБ посприяти погашенню боргів перед "зеленою" генерацією

Поточний борг "Укренерго" за послугу з розвитку сектору "зеленої" енергетики становить близько 14 млрд гривень

Міжнародна торгова палата (ICC) просить Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) та Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) посприяти погашенню заборгованості перед виробниками електроенергії з відновлюваних джерел енергії (ВДЕ).

Про це йдеться у листах ICC до ЄІБ та ЄБРР, повідомляє медіа агенція Останній Бастіон

ICC звернулась до банків, оскільки повномасштабне вторгнення росії до України завдало руйнівних збитків українському сектору відновлюваної енергетики, а ті підприємства, які продовжили працювати, отримують лише частину зароблених коштів.

Поточний борг "Укренерго" за послугу з розвитку сектору "зеленої" енергетики становить близько 14 млрд гривень за 2022 рік та 0,6 млрд за 2021 рік.

Також ICC зазначає, що "Укренерго" отримує від ЄБРР кредити, що мають бути спрямовані на підтримку ліквідності компанії та зеленої генерації, але представники ВДЕ поки не отримали цих коштів.

"Беручи до уваги надану інформацію, просимо вас сприяти погашенню боргів перед сектором ВДЕ та зробити запит щодо використання коштів на розрахунки із виробниками електроенергії з ВДЕ", - підсумували у листах.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський заявляв, що Україна може стати "зеленим енергохабом" для Європи та нарощувати експорт електроенергії до ЄС, щоб замінити "брудні" російські енергоресурси.

Він підкреслив, що Україна має величезний природний потенціал для розвитку можливостей у зеленій енергетиці та у виробництві зеленого водню. 

Читайте також:
Економіка
Російському олігарху Аркадію Воложу вдалося вийти із-під санкційного тиску. Тепер він розпочинає «бізнес-війну» із теренів Фінляндії.
08:00
Економіка
Безкарна і самовпевнена прислуга олігархів допомагає путіну нищити Україну. Їхній шкірний розрахунок простий — завадити вступу в ЄС і НАТО.
07:01
Економіка
Як нелегальні iPhone заполонили Україну.
16 липня, 16:35
Економіка
Зе-банда блазнів, крадії, колаборантів і зрадників наживається на горі українців. Влада збагачується поки громадяни зводять кінці з кінцями.
10 липня, 20:35
Економіка
Накладені урядами західних держав антиросійські санкції не допомагають придушити економічно Москву. Режим путіна досі збагачується.
09 липня, 08:29
Економіка
Хвацькі на руку популісти-казнокради давно не цураються свого шкідництва. Наче сарана вони готують ґрунт для приходу окупантів із РФ.
07 липня, 16:31