Міжнародний кінофестиваль відбудеться 27 – 29 травня у Полтаві

ПОЛТАВА
24.05.2016, 06:12
Міжнародний кінофестиваль відбудеться 27 – 29 травня у Полтаві

Міжнародний кінофестиваль документального та історичного кіно відбудеться 27-29 травня у Полтаві. Проходитиме в 4D-кінотеатрі «Київ» (5 поверх ТРЦ «Київ», вул. Зіньківська, 6/1А). Його організували полтавець Олег Мінгальов, драматург, член Гільдії кінорежисерів України та ісландець Ейнар Тор, член Міжнародної асоціації кінорежисерів.

До складу журі Мені ввійшли Тетяна Ретівова, громадянка США, директор київського видавництва «Каяла», Карлос Джао Корейя, професор філософії Лісабонського університету, Рашид Бакаї, доктор соціології з Марокко та Людмила Стельмах (Кучеренко), полтавська журналістка.

Спочатку фестиваль кіно планували провести в м. Миргороді, Полтавської області. Ідея виникла, бо в минулому році Тор знімав фільм про Миргород і його лікувальну воду. Та виникли питання щодо організації і фінансування заходу. Тому організатори переорієнтувалися на Полтаву.

Олег Мінгальов: 

- Спершу ми досягли з миргородським міським головою Сергієм Соломахою. Але місяць тому він сказав, що їм не до фестивалю, бо фінансову діяльність міськвиконкому перевіряє прокуратура. Тож терміново довелося переорієнтовуватися на Полтаву, шукати спонсорів, провести кастинг з відбору волонтерів зі знанням англійської мови.

Ідею днів документального кіно підтримав Ісландський кіноцентр, який запропонував шорт-лист восьми найкращих фільмів ісландських та американських кінорежисерів про природу, історію, мистецтво й характер ісландців, екологічні проблеми нашої країни, підготував синопсиси (короткий опис) фільмів. На фестиваль подані фільми й українських режисерів.

Ейнар Тор: 

- Зрозуміло, що з першого разу зробити кінофестиваль супервідомим і престижним дуже важко. Але попри це Ісландський кіноцентр зважився взяти найактивнішу участь у кінофестивалі. Це, мабуть, у характері наших предків – вікінгів, котрі відкрили чимало нових земель. Зараз ми хочемо відкрити для себе Україну, вона нам цікава. Адже в роки моєї молодості ісландці не розрізняли Україну, Молдову чи Білорусь, для нас то все було Радянським Союзом.

Зазначимо, Карлос Джао Корейя 27 травня в Полтавській державній аграрній академії прочитає лекцію на тему: «Що таке мистецтво?» Початок о 9.30. Вхід вільний.

Людмила Стельмах (Кучеренко)

Читайте також:
Полтавщина — край, де народилося не одне покоління визначних українських діячів культури, науки, мистецтва та політки.
30 травня, 14:19
На тлі карантину через пандемію коронавірусу у Полтавській області планують сприяти туристичній галузі.
30 травня, 09:18
В Оржиці провели засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування.
29 травня, 13:51
Зі зняттям низки карантинних обмежень миргородська влада розпочала підготовчі роботи до купального сезону.
29 травня, 08:46
Борівський розсадник — гордість усього Полтавського лісового господарства, адже тут зростають сосни та дуби для нових лісів.
28 травня, 12:42
Гадяцькі комунальні служби звітують про проведення робіт з благоустрою у парку "Перемога".
28 травня, 09:18