МКС може видати нові ордери на арешт путіна та вищого керівництва росії

ВІЙНА
03 серпня, 12:08
МКС може видати нові ордери на арешт путіна та вищого керівництва росії

Справа про депортацію українських дітей – не єдина справа, яку розслідує Міжнародний кримінальний суд.

Нові ордери на арешт залежать насамперед від дій прокурора МКС.

Про це заявив глава МКС Пьотр Гофманський, повідомляє "Голос Америки ".

"Він (прокурор МКС, - ред.) може запросити ордер на арешт у досудових суддів МКС, які вирішать, чи є підстави для видачі майбутніх ордерів на арешт. Але безумовно прокурор чітко заявив, що він активно займається новими розслідуваннями в Україні, так само як і в інших країнах, і ми очікуємо, що буде більше дій щодо цього", - сказав Гофманський.

Злочини групи "Вагнера"

Як зазначає видання, однією із справ, яка могла б призвести до нових ордерів на арешт владіміра путіна та вищого керівництва росії, є справа військових злочинів групи "Вагнера".

"Якщо довести, що бійці "Вагнера" беруть участь у свідомому вбивстві цивільних, потрібно подивитися, на даний момент, коли вони робили ці вбивства, вони були в командному ланцюжку, в якому знаходилися російські офіцери або в ньому було лише командування групи", - пояснює професор права в академії Вест Пойнт Дженніфер Меддокс.

Один із доказів прямих зв’язків російської влади з бойовиками "групи Вагнера" надав нещодавно сам путін. Він визнав, що Москва з травня 2022 по травень 2023 року "повністю фінансувала" найманців, витративши на них близько 1 мільярда доларів із бюджету. На думку експертів з міжнародного права, ця заява путіна полегшить роботу міжнародних судів щодо переслідування російського керівництва за злочини, вчинені бойовиками "Вагнера".

"Слова путіна потенційно мають дуже серйозні наслідки з погляду притягнення росії до відповідальності за дії "Вагнера" та притягнення особисто путіна до відповідальності як лідера росії", - вважає професор права в Університетському коледжі Лондона Філіп Сендс.


 

Читайте також:
Кримінал
Сіоністи нічим не відрізняються від рашистів. І у тих, і в інших панує дикунська ненависть до сусідів, які не хочуть ставати варварами.
06 грудня, 13:37
Політика
Військово-політична верхівка ресурсної федерації московії заслуговує бути засудженою довічно. Смерть для путіністів буде подарунком.
04 грудня, 09:27
Війна
У ніч проти 29 листопада загарбники знову здійснили підступний повітряний напад на цивільну інфраструктуру. Постраждало троє українців.
29 листопада, 12:16
Опінії
Злочинці з московії мають відповісти за кожен злочин.
18 листопада, 18:25
Війна
Париж закликає Єрусалим зупинити бомбардування Палестини.
11 листопада, 10:45
Кримінал
17-річний Богдан Єрмохін із 2022-го незаконно перебуває під опікою російської родини. Юний українець звернувся до Володимира Зеленського.
10 листопада, 12:06