Молдові слід невідкладно очиститися від проросійських політиків

Опінії
07.10.2022, 08:09
Молдові слід невідкладно очиститися від проросійських політиків
Фото: Facebook

Кишиневу не бути самостійним гравцем на світовій арені, у разі, якщо кремлівське лобі буде і надалі задавати тон суспільної дискусії.

Політолог

(Текст подано мовою оригіналу зі збереженням авторської стилістики без виправлень і скорочень).

Один із публічних рупорів ГРУ РФ – "WarGonzo" написали про те, що у Молдові планують оголосити масову мобілізацію та відправити молдавських військових воювати на Миколаївський напрямок. Нібито, таким чином, Молодову втягнуть у війну проти РФ.

Ця дезінформаційна історія з'явилася зовсім не випадково, а саме для збурення молдавського суспільства на адресу чинної влади та Маї Санду. Днями розпочався новий етап масових протестів проти уряду Санду, організований партією "Шор" очолюваною Іланом Шором.

Шокуюча новина про мобілізацію й участь у війні мала підігріти настрої в Молдові та вивести якомога більше людей проти Санду. Є висока ймовірність, що на тижні тему піднімуть уже молдавські політики та медіа, адже найближча велика акція протесту запланована на 9 жовтня в Кишиневі.

Сам пан Шор переховується в Ізраїлі звинувачується в участі у схемі розкрадання 1 мільярда доларів США із банківської системи Молдови. Ця сума еквівалентна приблизно 1/8 ВВП країни на той час.

Затриманий за аферу Вячеслав Платон у 2021 році був виправданий, не виключено що саме за угоду з однією із груп впливу або слідством. Шляхи учасників банківської афери розійшлися після неї самої та початку переслідування: Шор переводить стрілки на Платона, а Платон – на Шора.

І навіть тут не обійшлося без України, а точніше російського сліду пов’язаних з РФ українських діячів. Згідно з даними аудиторської компанії "Kroll" і визнанню самого Платона, зробленого на відео вже в статусі арештованого, увесь мільярд вкрадених доларів пройшов відмивання через "ПриватБанк", коли фінустанова належала Ігорю Коломойському.

Це особливо цікаво й у контексті самої історії Коломойського з "ПриватБанком": для виведення з української банківської сфери $5 млрд по суті використовувалася така саме схема. Банк приймав вклади, а потім роздавав у вигляді кредитів підставним особам, які переводили усе в офшори й далі гроші зникали безслідно, а точніше інвестувались у заводи та нерухомість Коломойського, передусім у США.

Цікава нитка може пролягти й від російського шпигуна Андрія Деркача до Платона. Свого часу Платон намагався "обілетити" наш "Енергоатом" у часи його керування Деркачем, що ледве не призвело до банкрутства держкомпанії.

Пік цих дій припав на президентство Деркача в "Енергоатомі", і могла розігруватися схема: поки Деркач контролює підприємство, забрати його у приватні (власні руки), через підставних осіб. Платон виступив із вимогою виплатити борги, які нібито існували й були передані його компанії в управління через ТД "Союз" від офшорки "SNG Holding & Investments", заснованої за даними "Деловой столицы" ще батьком Деркача, главою СБУ Леонідом Деркачем.

У час очільництва Деркачем-старшим СБУ, в 1999 році ця офшорка встигла побути посередником в угоді між СБУ і "Special Systems International LLC", американською компанією яка продавала програмне обладнання для ситуаційного центру. Тоді продане обладнання було за $2,2 млн, а посередництво кіпрської офшорки Деркача підняло ціну до $3,8 млн, а різниця осіла само собою в офшорці.

Між іншим, вже арештованого і посадженого в Молдові В'ячеслава Платона у 2019 році чомусь взялась рятувати українська Феміда. Тоді генпрокурор Руслан Рябошапка запросив у Молдови видачу Платона назад в Україну, звідки його було екстрадовано у 2016 році.

Перед цим влітку 2019-го Печерський суд скасував екстрадицію Платона з України й цим його хотіли "повернути" на свободу, а ДБР навіть встигли відкрити проти слідчих ГПУ справу, за те що вони зловживали службовим становищем при екстрадиції Платона в Молдову. При цьому, Платон є громадянином РФ.

Клубки заплутані, історії туманні, але і гроші такі великі, що заради них цілком можна заморожуватись і наймати цілі команди спеціалістів, які будуть мутити такі густі сітки.
Молдові слід невідкладно очиститися від проросійських політиків_1
Читайте також:
Світ
Китайська повітряна куля опинилися в повітряному просторі США.
04 лютого, 16:50
Світ
Роздмухування конфліктів на міжнаціональному та міжконфесійному ґрунті завжди було одним із методів Кремля у гібридній війні проти Заходу.
24 січня, 16:18
Світ
Переобрання президентом Касима-Жомарта Токаєва не віщує нічого доброго ні казахам, ні їхнім сусідам. Кремль уже готується до нападу.
27.11.2022, 17:00
Опінії
Такою вона стала після того, як путінський план захопити Київ "за 3 дні" провалився. А іншого плану, як виявилося, у ворога і не було.
25.07.2022, 18:18
Світ
Федеральна служба безпеки ресурсної федерації московії взялася за підготовку терористичних дій у сусідніх з Україною європейських країнах.
23.07.2022, 08:42
Світ
Громадянина окупованої московитами Республіки Білорусь застрелили під час риболовлі на Дніпрі на межі з Чернігівською областю.
11.05.2022, 22:45