Основні проблеми зростання насильства серед неповнолітніх: низька самооцінка, знущання у школі та відсутність можливостей.
Про це свідчать результати журналістського розслідування, підготовленого й оприлюдненого провідним суспільним мовником Фінляндії "Yle. TV 1".
Як з'ясувалося, на батьківщині славетного маршала Маннергейма за останні 5 років істотно збільшилася кількість вуличних банд, пов'язаних із насильницькими злочинами молоді, яка до всього активно вживає наркотики.
Керівник Спілки поліційних організацій Фінляндії Йонне Рінне стверджує, що зараз у країні діють не менш як 11 незаконних угруповань по майже 200 осіб кожна, котрі зосереджені в столичному регіоні Гельсинкі та місті Турку.
Журналісти телеканалу "Yle. TV 1" дізналися безпосередньо у неповнолітніх жителів вказаних громад, як вони ставляться до піднятої правоохоронцями проблеми та чи є серед їхніх знайомих учасники вуличних банд.
«Ми живемо неподалік залізничної станції Тіккуріла. Так, у нас тут іноді бувають перестрілки, але вони поодинокі. Загалом ми бачимо що люди стали агресивніші, ніж раніше. Не останню, а може якраз і першу роль у цьому відіграють різні соціальні мережі. Вони мають великий вплив на поширення так званої "бандитської культури". Наприклад, відео зі сценами насильства створені для перегляду великої кількості людей у TikTok. У старших класах багато хлопців використовує жорстокі відео, щоби довести, що вони щось значать, що вони мачо. Це легкий спосіб отримати таку владу.
Порівняймо ситуацію у Фінляндії та Швеції: ми вже наздоганяємо наших західних сусідів за кількістю вбивств і зґвалтувань серед шкільної молоді. На нашу спільну думку, сутички, агресія та вживання наркотиків стали серйознішими явищами, ніж раніше. Ну, скажімо, ніж років 5-10 тому. Певно, що Фінляндія вже не Фінляндія, адже навіть десятирічні діти не цураються вживати наркотики. Тобто, для розуміння, спочатку ви просто куштуєте келих пива чи чарку горілки, а вже за тиждень у вас батьки знаходять сховок із марихуаною. Це справді ненормально і жахаюче», – прокоментували невтішну ситуацію юні мешканці Гельсинкі Артур і Велу.
Опитані парубки хотіли б, аби влада сприяла інвестуванню в профілактичні заходи, щоби проблеми не погіршувалися, адже ймовірного кола злочинів можна було б уникнути, якби молоді люди вчасно мали доступ до потрібної інформації про інші можливості зайняти себе, не потрапивши у кримінал.
Водночас у Міністерстві внутрішніх справ Фінляндії ніяк не коментують вищенаведені факти, продовжуючи педалювати зростання бандитизму у країні, але акцентуючи на вигаданих утисках і переслідуванні праворадикалами так званих "ґендерних активістів".
Між тим, як раніше повідомляв "Останній Бастіон", Кремль навчає кадировців для здійснення терактів в Європейському союзі.