Морська торгівля мордору з цивілізованим світом обмежена

ЕКОНОМІКА
06.04.2022, 21:05
Морська торгівля мордору з цивілізованим світом обмежена

Тепер судна, які заходять у територіальні води мордору, мають доплачувати до $1,5 млн страховикам.

Найбільший у світі гравець на ринку страхування морських перевезень – Лондонський морський ринок страховиків (London Marine Insurance Market) оголосив всі російські морські води «зоною бойових дій», включаючи Балтику та Далекий Схід. Про це інформує Reuters.

Тепер судна, які заходять у ці води, мають доплачувати до $1,5 млн страховикам. Коли судно збирається потрапити на таку територію, судновласник зобов'язаний повідомити свого страхувальника та сплатити спеціальну «військову премію» у розмірі 5% від загальної вартості судна. Це робить будь-яку співпрацю з московією максимально невигідною.

Таке рішення London Marine Insurance Market ухвалив 4 квітня. Воно явно ускладнює торгівлю з московією, яка при цьому залежить від портів щодо експорту нафти і зерна.

Європейські зернотрейдери вже визнають, що важко знайти власників суден, готових зайти в московитські порти. І немає жодної гарантії, що вони зможуть застрахуватися від воєнних ризиків.

«Це додасть проблем, але не призведе до повної зупинки», – заявив трейдер.

Найближчим часом слід очікувати аналогічних рішень й від інших ринків морського страхування, адже Лондонський морський ринок страховиків визначає правила для всього світу з 17-го століття, вважає бізнесмен та інвестор Петро Чернишев.

Насамперед йдеться про страховиків Бермудських островів та Швейцарії.

Він також пояснив, що означає оголошення морської території «військовою зоною».

«Тепер, коли корабель збирається зайти на таку територію, власник судна зобов'язаний повідомити свого страховика та заплатити спеціальну «воєнну премію»... Я особисто вважаю, що жоден корабель, належить компаніям з багатих країн, туди просто не піде – це нерентабельно. Ця новина робить практично неможливою торгівлю росії із дуже великою частиною світу», – пояснив Чернишев.

Читайте також:
Політика
Російський проєкт Arctic LNG 2 скоротив видобуток на газових родовищах майже до нуля через західні санкції на експорт.
12 листопада, 15:36
Економіка
Ельвіра Набіулліна — один із найбільш технічних наших ворогів. Вона вмілий управлінець, завдяки якій економіка РФ досі у чималому плюсі.
06 листопада, 07:10
Політика
Муса Бажаєв залишався власником курорту Forte Village на Сардинії навіть через два місяці після запровадження санкцій.
23 жовтня, 15:35
Політика
У січні-вересні 2024 року Індія закупила 6,1 млн т енергетичного вугілля, що на 26% менше, ніж за аналогічний період 2023 року.
15 жовтня, 15:35
Економіка
Московська біржа найближчим часом вийде із складу акціонерів Казахстанської фондової біржі (KASE).
11 жовтня, 17:15
Економіка
Чиновники у Брюсселі сперечаються щодо подальшої долі «блакитного палива» країни-загарбника. Європа спробує зіскочити з газової голки.
02 жовтня, 12:38