Москва марить бути володаркою Чорного моря

СВІТ
20.07.2019, 10:08
Москва марить бути володаркою Чорного моря

Таку думку нещодавно висловив генерал-лейтенант армії США — Бен Годжес. Він також наголосив, що РФ потребує доступу до світового океану саме з теплих вод, які знаходяться поза її юрисдикцією.

«Не варто забувати, що Чорноморський регіон для Москви є центральною морською локацією. По-перше, тут знаходиться її найбільший і найбоєздатніший флот, згадаймо Грузинську війну 2008 року і нещодавню Керченську кризу; а по-друге, саме звідси вона контролює Близький Схід (Ліван, Сирію, Іран), де знаходяться її військово-економічні інтереси», — наголосив Бен Годжес.

Американський генерал-лейтенант підкреслив, що свою чорноморську стратегію Москва намагається посилити співпрацею з Туреччиною, котра навпаки хоче зберегти status quo в регіоні. Попри це, за словами Бена Годжеса, активізація РФ в Чорному мору має підштовхнути Грузію та Україну до відповідних дій, адже для них вона і становить першочергову загрозу.

Читайте також:
Президент Жаїр-Мессіаш Болсонару направив загони Збройних сил Бразилії у штат Сеара для вгамування страйку правоохоронців.
13:05
102 роки з дня проголошення державної самостійності сьогодні відзначають в Естонії.
12:10
У Білому домі готують мирну угоду, яка покладе край довготривалому воєнному конфлікті між урядом Афганістану та угрупуванням "Талібан".
11:25
Федерація Кавказьких Асоціацій провела акції протесту в Стамбулі та Анкарі проти виловлювань посла РФ Олексія Єрхова.
10:20
У перемогу Трампа вірять не лише республіканці, але й значна частина демократів.
06:59
Міністерство внутрішніх справ Фінляндської Республіки узгодило план перевезення до країни 175 мігрантів із Азії.
вчора, 18:40