«Мовчання ягнят» Томаса Гарріса і СБУ

Виміри
18 травня, 21:16

Чому мовчать ягнята зі служб, у яких обов’язок боротися з систематичними розкраданнями державного та місцевих бюджетів?

13.05.2020 року відділом освіти Кременчуцької РДА Полтавської області було проведено процедуру закупівлі щодо капітального ремонту систем пожежної сигналізації у 8 (восьми) освітніх закладах району на загальну суму 2 194 434,71 грн.

За результатами торгів, перемогу отримало ТОВ «Пожежне спостерігання», власником якого є Горбенко Микола Олександрович – батько нинішнього 1-го заступника ГУ ДСНС в Полтавській області Горбенко Олега Миколайовича, з ціною 887 880 грн, яка нижча від заявленої Замовником на 1 303 554 грн.

Горбенко Микола Олександрович - кандидат від Партії Регіонів
Горбенко Микола Олександрович - кандидат від Партії Регіонів

Друге місце з різницею в 7 (сім) грн посіло ТОВ «Сучасні технології техногенної безпеки», власником якої є Трунов Ігор Леонідович, давній партнер і співвласник багатьох фірм батька і сина Горбенків.

Попередній професійний аналіз тендеру доводить, що за такою демпінговою ціною переможця, обсяги зазначених Замовником робіт виконати неможливо. Отже, проєктно-кошторисна документація, вироблена Замовником, або має значно завищені ціни, що дозволяють Виконавцю (за умов корупційної домовленості) досягти відповідної ціни для перемоги, або Виконавець-переможець взагалі не збирається (і не має можливості) виконати роботи у зазначеному обсязі.

Або, шляхом укладання додаткових угод здійснить спробу вийти на повну суму поза тендерної процедури. Для інсценування конкуренції під час проведення вказаної процедури закупівлі, могло бути залучено пов’язану з переможцем юридичну особу.

Отже, вищезазначені факти містять ознаки вчинення кримінальних правопорушень під час проведення зазначеної процедури, що може бути виражено в корупційній змові посадових осіб органів державної влади і юридичних осіб, що брали участь у даній процедурі.

А саме, можлива змова між Батьком і Сином (Горбенком Миколою Олександровичем та Горбенком Олегом Миколайовичем) та посадових осіб Кременчуцької РДА, зокрема Голова РДА А.Пиріг, нач. Відділу освіти РДА Семерянин Оксана Григорівна (0536)742166, 06785067**), Голова тендерного комітету Чумак Анна Валеріївна (06798636**) та ін.

Внаслідок дій вищевказаних осіб було розіграно фіктивне «змагання» двох споріднених осіб, які мають відношення до комерційних компаній за підтримки ГУ ДСНС та керівництва Кременчуцької РДА.

Проаналізувавши діяльність підпорядкованих батьку та сину Горбатенкам та Трунову – можна дійти висновку, що за останні два роки, майже 100% «перемог» наближених до вказаних осіб компаній, у процедурах закупівель у сфері підпорядкованій ГУ ДСНС в Полтавській області – було здійснено на основі корупційних зловживань і могло призвести до розкрадання бюджетних коштів та порушенню законодавства про захист економічної конкуренції.

ГУ ДСНС в Полтавській області очолює полковник служби цивільного захисту В.А.Салогуб, дружина якого Салогуб І.І., своєю чергою, очолює управління Північно-східного офісу Держаудитслужби в Полтавській області. Обоє афільовані з поціновувачем шпротів та хамону колишнім головою Полтавської ОДА Головком В.А.

Подібна сполука виключає можливість проведення ґрунтовних та об’єктивних перевірок відповідної діяльності розпорядників бюджетних коштів, в тендерних процедурах яких беруть участь споріднені з вищенаведеними особами комерційні компанії.

Вважаю, що багаторівнева узгоджена злочинна схема може призвести до збитків державному бюджету в особливо великих розмірах.

Ви гадаєте, що «Мовчання ягнят» Томаса Гарріса то про Ганнібала Лектера?

Я уважаю інакше.

І відповідь, чому мовчать ягнята зі служб, у яких обов’язок боротися з систематичними розкраданнями державного та місцевих бюджетів, незабаром дізнаєтеся.

Автор : Геннадій Сікалов
Читайте також:
Я не я і хата не моя.
24 вересня, 12:51
Підлеглі лейтенанта Івана Баканова замість виконання покладених на них обов'язків займаються протиправною діяльністю.
24 вересня, 12:15
Але відкрита і всеосяжна корупція, а також щоденні побори стали нормою української митниці, руку на пульсі якої тримають люди Януковича.
23 вересня, 13:06