Можливість російського вторгнення: 2020 рік вирішальний?

Опінії
11.03.2020, 11:21
Можливість російського вторгнення: 2020 рік вирішальний?
Фото: RG.ru

У вересні на кордоні з Україною мають розпочатись командно-штабні навчання «Кавказ-2020».

Журналіст, громадський активіст, учасник війни

Міністр оборони РФ генерал армії Сергій Шойгу ще минулого року визначив їх найважливішим заходом бойового навчання російських Збройних сил у 2020 році.

На думку вітчизняних силовиків під час навчань «Кавказ-2020» північний сусід планує провести «репетицію» повномасштабного вторгнення на територію України. Починаючи з 2015 року агресор завершує формування трьох нових крупних підрозділів, а саме 3-я, 144-та та 145-та мотострілкові дивізії.

За словами представника Головного управління розвідки Міноборони Вадима Скібіцького плани сусідів щодо застосування нових формувань проти України будуть на практиці відпрацьовані на полігонах та у навчальних центрах Південного військового округу, в тому числі і на території окупованого Криму.

Загалом, РФ втричі наростила військовий потенціал біля кордонів України.

Згідно з розрахунками української розвідки, до 2022-2023 років ударні угруповання РФ будуть здатні проводити повноцінні стратегічні наступальні дії проти України без проведення мобілізації.

Варто зауважити, напередодні вторгнення російських військ у Грузію у серпні 2008 року Москва розгорнула проведення в північнокавказькому регіоні аналогічні навчання «Кавказ-2008». Саме вони дозволили приховати від західних держав підготовку до початку повномасштабних бойових дій. Хоч тоді Тбілісі офіційно заявляв про небезпеку прямого вторгнення. Як результат, грузини зазнали військової поразки та втратили п’яту частину своїх територій.

Дещо з іншого боку до оцінки рівня загрози Україні з боку Москви підходить російський політолог Володимир Соловей, який має свої джерела інформації, близькі до Кремля та Старої площі. За його словами для російсько-українських відносин 2020-й рік буде вирішальним, адже ситуація, яка складається зараз навколо Росії, найбільш сприятлива. І, якщо протягом цього року не розпочнеться ескалація, то надалі її загроза для Києва лише згасатиме.

Спостерігаючи за політичними коливаннями в середині владних верхівок Росії, фахівець прогнозує пік можливої напруженості – весна 2020.

Володимир Путін хоче «закрити» українське питання до травневих святкувань у Москві на честь річниці перемоги 1945 року. За планом ці урочистості мають презентувати російського президента у ролі тріумфатора перед лідерами західних держав. 

Поки що Кремль буде примушувати Україну до підписання вигідних для РФ угод невійськовими засобами впливу. Однак, варіант вторгнення ніколи остаточно не відкидався. «Це буде названо “гуманітарною інтервенцією”, “примусом до миру”, придушенням “нацистсько-бандерівського» заколоту”», – пояснив Володимир Соловей. 

Раніше сам політолог зазначав одну важливу деталь: РФ може втягнутись в конфлікт не тільки в Україні. Існують Білорусь, Прибалтика та інші «цікаві» регіони.

Можливо, сучасне загострення протистояння між Росією та країнами ОПЕК відносно нафти дещо змінить вектор першочергової зацікавленості з боку Москви.

Не варто забувати і про чергове загострення у Сирії.

Загалом у цьому році російська армія виходить на пік своєї оперативної боєготовності. Після цього завжди відбуваєте спад. Якщо, звичайно, збройні сили не будуть використані за прямим призначенням. Натягнутий лук не можливо утримувати вічно – або пускати стрілу, або послабити тятиву. 

І тут головне не впадати в крайнощі. Повномасштабну війну ніхто не провокує. Різноманітні експерти лише наводять ризики можливості її початку. У відсотковому еквіваленті це умовні 1-2% зі 100. Але про них не треба забувати.

Для передбачення дій потенційного противника варто оцінити картину загалом.

Для повномасштабного вторгнення росіяни мають доставляти в прикордонні території додаткові ресурси, розгортати угруповання військ, провести часткову мобілізацію, розгорнути польові госпіталі та багато іншого.

Звісно, кожен може по-своєму робити висновки зі згаданих обставин. Варто лише зауважити, що з 2017 року біля кордонів росіяни почали формувати додатку 8-му загальновійськову армію ЗС РФ. Нині вона вже існує і готова до застосування.

Спеціально для «Останнього Бастіону»

Читайте також:
Економіка
Іноземні підприємці не лякаються російської окупації, зокрема східних і південних областей. Для них загроза — ракетно-дронові удари.
13 січня, 08:25
Опінії
росія збила цивільний літак, що належав азербайджанській компанії.
26.12.2024, 16:00
Опінії
Підіб'ємо короткі підсумки путінської авантюри в Україні.
24.12.2024, 09:44
Війна
Спецпризначенець ГУР ліквідував російського окупанта на відстані 2069 метрів.
16.12.2024, 16:29
Війна
Бо без України неможливо ні відновити, ні зберегти імперію.
10.12.2024, 09:57
Світ
НАТО готує до 800 000 військ для можливого розгортання в Україні.
02.12.2024, 09:00