МВС Естонії запропонувало парламенту визнати Московський патріархат терористичним

ПОЛІТИКА
13 квітня, 09:02
Глава міністерства внутрішніх справ Естонії Лаурі Ляенеметс
Глава міністерства внутрішніх справ Естонії Лаурі Ляенеметс

На це вплинуло рішення Собору РПЦ-ФСБ оголосити Україні «священну війну».

Глава міністерства внутрішніх справ Естонії Лаурі Ляенеметс заявив, що має намір запропонувати Рійгікогу (парламенту) визнати Московський патріархат терористичною організацією, щоб заборонити його діяльність у країні.

Про це повідомляє видання Postimees.

Раніше представник Естонської православної церкви Московського патріархату (ЕПЦ МП) заявив, що вона нібито не перебуває у прямому підпорядкуванні патріарха РПЦ  Генерала ФСБ «Кіріла» (Владіміра Гундяєва) і не може відповідати за висловлювання з Москви на підтримку війни росії проти України.

Цим самим вона по суті відкинула вимогу глави МВС вийти з підпорядкування російського патріарха, пояснює видання.

Ляенеметс заявив, що ґрунтуючись на експертизі МВС та оцінці Поліції безпеки (департамент, який займається питаннями нацбезпеки), у нього не залишається іншого вибору, окрім як вжити заходів щодо розриву зв’язків між ЄПЦ МП та московським патріархом.

За його словами, у нього як посадової особи залишається єдиний вихід – запропонувати парламенту оголосити Московський патріархат терористичним тероризмом, який підтримує у своїй діяльності.

Глава МВС пояснив, що його посада дозволяє звернутися до суду та запропонувати зупинити діяльність цієї церковної організації. Він зазначив, що таке рішення не вплине на парафіян та закриття храмів – рішення означатиме, що зв’язки з Москвою будуть розірвані.

«Ми маємо розуміти, що сьогодні Московський патріархат підпорядковується владіміру путіну, який, по суті, керує терористичною діяльністю у світі», – додав чиновник.

Ляєнеметс наголосив, що Рійгікогу вже приймав таку заяву і оголошував росію терористичною державою.

Міністр повідомив, що за два роки перебування на посаді йому довелося чотири рази викликати представників ЕПЦ МП з питань безпеки, проте заява, ухвалена Собором РПЦ у квітні, вивела ситуацію з безпекою на новий рівень. Цей з’їзд окупантів оголосив Україні «священну війну».

Чиновник порівняв цю заяву з риторикою ісламських терористів, які заявляють, що ведуть «священну війну проти західного світу» та її цінностей, і заявив, що сьогодні Московський патріарх та РПЦ не відрізняються від цих бойовиків.

«Ми повинні розуміти, що якщо патріарх «Кіріл» є главою церкви в Москві, що б не говорили в парафіях в Естонії, це послання [глави РПЦ] дуже потужне і сильне і воно обов’язково дійде до людей. І це те, на що певні люди [також в Естонії] спираються. Ми знаємо, що у кризових ситуаціях церкви довіряють більше, ніж владі», – пояснив Ляенеметс.

ЄПЦ МП має 37 чинних парафій, духовенство організації налічує 80 осіб.
 

Читайте також:
Опінії
Чого ви доколупалися до Бубочки за звіт про його досягнення за 5 років? Та нема ніяких досягнень, ясно всім і йому самому.
вчора, 10:36
Світ
Система, що лежить в основі глобальних телекомунікацій, катастрофічно незахищена.
вчора, 10:05
Політика
Вони вимагають створення ТСК з питань фортифікацій та розгляду законопроєкту про заборону УПЦ МП.
21 травня, 15:18
Опінії
Але поки що я бачу тільки хаос, бардак, окозамилювання, барижництво, байдужість, пофігізм.
20 травня, 10:40
Війна
Вона вважає, що відправка західних військових до України не втягне НАТО у війну проти рф.
20 травня, 10:13
Війна
Зеленський, якого 21 травня чекають в ТЦК, розповів свою версію здачі територій.
18 травня, 17:44