МЗС надало рекомендації українцям, які застрягли в Казахстані

СВІТ
06 січня, 17:05
Ілюстративне фото
Ілюстративне фото

Аеропорт Нур-Султана працює в штатному режимі та 6 січня планується рейс до Києва

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба доручив українським дипломатам зосередитися на захисті інтересів українських громадян в Казахстані. Ключовий пріоритет – безпека громадян. Про це повідомив речник МЗС Олег Ніколенко.

«Посольство України в Нур-Султані перейшло на цілодобовий режим роботи. У разі загрози життю чи безпеці, українці можуть звернутися за допомогою за номером телефону: +7 705 755 66 10 або на електронну пошту: [email protected]», – повідомив Ніколенко.

Ситуація ускладнюється введенням надзвичайного стану в Казахстані, нестабільною роботою мобільного зв’язку та Інтернету. Частково обмежено рух регіонального пасажирського транспорту, суттєво затримуються або скасовуються міжнародні авіарейси, зазначили у МЗС.

«Вчора ввечері (5 січня – ред.) група українських громадян не змогла вилетіти рейсом Алмати-Київ через призупинення роботи аеропорту. Дипломати допомогли українцям із пошуком місць для ночівлі. Нині посольство з‘ясовує з адміністрацією аеропорту та авіакомпанією можливість здійснення зазначеного рейсу, підтримує зв‘язок із пасажирами», – розповів Ніколенко.

За інформацією МЗС, аеропорт Нур-Султана працює в штатному режимі. 6 січня планується рейс до Києва.

Українська сторона, як повідомили в МЗС, очікує від казахстанської влади неухильного забезпечення безпеки громадян України, надання їм повного сприяння, зокрема і тим українцям, які воліють залишити територію Казахстану.

Дипломати закликали українських громадян уникати місць масових заходів, насамперед у великих містах, бути пильними та обережними, а також зареєструватися в електронній системі «Друг» (https://friend.mfa.gov.ua), щоб дипломати могли вчасно надати допомогу.

«Хочу усіх заспокоїти: українська держава своїх громадян не залишить напризволяще», – сказав Ніколенко.

Подальші кроки МЗС та інших відомств задля захисту інтересів українців в Казахстані будуть коригуватися залежно від розвитку безпекової ситуації, додав дипломат.

Читайте також:
Світ
Якби у серпні-вересні білоруський народ зміг скинути узурпатора Олександра Лукашенка, то війни в Україні вдалося уникнути б.
16 травня, 07:09
Війна
Після успіхів Сил оборони України у напрямку Старого Салтова, наші війська отримали надійний тил, тож їхня активність має помітно зрости.
04 травня, 12:40
Війна
Можливе некоректне відображення матеріалів на сайті "Останнього Бастіону"
07 квітня, 10:46
Війна
Так зване "соціальне радіо" під назвою "Zello" створено російськими програмістами для пошуку і боротьби з українськими патріотами.
04 квітня, 19:33
Війна
Найбільш поширені вибухонебезпечні предмети
30 березня, 15:48