62-річний Яг'я Сінвар окрім військового обійняв й політичне керівництво угруповання. Він один із найвірніших васалів Ірану на Святій Землі.
Про це із заблокованої ізраїльськими бойовиками смуги Ґази сповістило катарське видання Al Jazeera. Народжений в окупованому єґипетською армією таборі для біженців Хан-Юніс палестинець Сінвар був одним зі співзасновників апарату безпеки та міжнародних зв'язків ХАМАС.
Разом із заступником Мохаммедом Дейфом став ідейним натхненником нападу на Ізраїль торік 7 жовтня, воліючи залучити у війну на своєму боці режим аятол. Знаково, що Сінвар жодного разу не був в Ірані, все його спілкування із делегатами від Тегерану відбувалося — у Ґазі, у Сирії, або у Лівані.
За минулі 9 місяців бійні новоявлений лідер ХАМАС курував процес отримання зброї, терористів та вибухівки для опору загонам ЦАХАЛ. Бувши запеклим націоналістом, Яг'я Сінвар відкидає всі домовленості та спроби примирення з Ізраїлем, що також на руку Ірану.
Сильна сторона ХАМАС — це вірне сунітській гілці ісламу 1,5-мільйонне населення, яке угруповання використовує за живий щит та логістичну базу. Водночас щільна забудова нині зруйнованої сіоністськими окупантами смуги Ґази це слабкість, адже залишені без даху над головою люди починають розуміти, хто призвів до трагедії.
Радикальна палестинська організація, яку на пряму підтримують Москва, Дамаск, Тегеран і Пекін, стає все більше схожим на підпільний партизанський рух, чий лідер ховається у тунелях. Держава Катар, влада якої надала дипломатичний притулок політичному керівництву ХАМАС, відмовляється надалі співпрацювати із небезпечними іранськими маріонетками.
Обрання ідейного націоналіста Сінвара, причому не теоретика, а досвідченого практика, означає, що країни Перської затоки будуть триматися на відстані від палестинського угруповання. Попри позірну підтримку, арабські та мусульманські країни (на чолі із саудитами) потай підтримуватимуть режим у Тель-Авіві.
Також медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує читачам, що сіоністські ватажки Ізраїля під проводом Біньяміна Нетаньягу марно вважали Ґазу «слабкою ланкою». Тому вони напали на неї з усією силою, мобілізувавши всю свою армію, однак прорахувалися й тепер платять за помилки кров'ю.