На Дніпропетровщині агрофірма тримала в рабстві 120 людей

КРИМІНАЛ
09 вересня, 19:27
На Дніпропетровщині агрофірма тримала в рабстві 120 людей

Працювали по 12-16 годин на добу

У Києві затримали групу осіб, підозрюваних в організації схеми вербування людей для утримання їх у трудовому рабстві на території Дніпропетровської області. Про це йдеться в повідомленні Київської міської прокуратури.

За матеріалами слідства, на залізничних вокзалах Києва, Дніпра та Одеси учасники групи підшукували людей, які перебували у скруті та не мали постійного місця проживання. Їм пропонували роботу на території Дніпропетровської області, обіцяючи зарплату від 3 тис. грн до 4 тис. грн на місяць, а також безоплатне житло та триразове харчування.

«Завербованих людей на мікроавтобусах доставляли на територію агрофірми у Дніпропетровській області, де розселяли у напіврозвалених будинках з абсолютно відсутніми умовами для проживання», – повідомляють у прокуратурі.

За даними правоохоронців, щодня людей залучали до роботи на складах агрофірми, а також у сезон – на полях для збору урожаю. Працювати змушували по 12-16 годин на добу. Обіцяні гроші люди не отримували.

«Весь їхній «заробіток» обмежувався харчуванням сумнівної якості 2-3 рази на добу та алкогольними напоями. На території будинків, де проживали завербовані особи, за ними постійно наглядали так звані бригадири, які контролювали підйом та направлення на роботу, обмежували їх у пересуванні після повернення з робіт, принижували, застосовували психологічний тиск», – говориться в повідомленні.

У потерпілих також відібрали мобільні телефони та паспорти.

При спробі завербованими особами самовільно залишити територію бараків, вербувальники та їх довірені особи погрожували застосуванням сили, а у разі невиконання їх вимог, застосовували її. Окрім цього, зловмисники обманним шляхом відбирали у потерпілих мобільні телефони та паспорта.
 
Попри нелюдські умови проживання та праці через відсутність документів, засобів зв’язку та грошей робітники були змушені залишатися на агрофірмі та працювати.

Пправоохоронці провели 18 обшуків, зокрема на агрофірмі, у будинках, де утримували людей, а також в автівках фігурантів.

На момент обшуків у трудовому рабстві перебувало 120 людей. 17 з них вже звернулися до поліції із заявами про вчинення щодо них злочину.

П’ятьох фігурантів затримано у порядку ст. 208 КПК України. Серед затриманих вербувальники та бригадири.
 
Наразі вирішується питання щодо повідомлення затриманим про підозру та обрання запобіжних заходів.
 
Слідчі дії у кримінальному провадженні тривають.

вибір редакції
Читайте також:
У Венедиктової засекретили інформацію, чи був Трухін за кермом авто під час скандального ДТП
13 жовтня, 17:50
Померлого нардепа Антона Полякова, можливо, хотіли залякати, підсипавши йому метадон.
12 жовтня, 10:15
Три роки тому він збив 10-річну дівчинку та намагався втекти з місця ДТП
06 жовтня, 12:35
Момент нападу, наказ Мецгера та видалення всього «в нуль»
06 жовтня, 10:15
Нещодавно Банкова ініціювала й успішно провела аудит діяльності "смотрящего" за Одесою від Андрія Єрмака — Бориса Кауфмана.
05 жовтня, 12:32
Тим що в ОП роздмухують тему "привіту Зеленському" від олігархів, вони дискредитують реальність самого замаху.
22 вересня, 16:00