На фермах у КНР виявили понад 35 нових небезпечних вірусів

10 вересня, 19:22
На фермах у КНР виявили понад 35 нових небезпечних вірусів
Фото: Nature

Хутрові звірі опинилися під загрозою знищення. Науковці стверджують, що рідкісні ссавці є носіями мутованих аналогів COVID-19.

Міжнародна дослідницька група виявила у тварин на звірофермах у комуністичному Китаї 125 вірусів, включаючи 36 нових. Приголомшливі результати своєї розвідки науковці виклали на шпальтах галузевого видання Nature.

Після коронавірусної пандемії медики попереджали, що вирощування таких ссавців, як норки, для хутряних виробів може полегшити проникнення патогенів із дикої природи та спровокувати спалахи інфекційних захворювань. Науковці проаналізували генетичний матеріал зі зразків легень і кишківників 461 тварини, померлих за минулі 2 роки у КНР.

Більшість норок, єнотоподібних собак, кроликів, лисиць та морських свинок перебували на державних фермах, де їх вирощували для виробництва харчових продуктів чи препаратів традиційної медицини. При цьому майже 50 тварин були дикими й кидалися на персонал.

«Наші результати показали, що серед 125 виявлених вірусів є 36 зовсім нових, ще небезпечніших. Високий ризик поширення серед інших видів, включаючи людину, спостерігається у 39 інфекційних агентів. Ми також виявили кілька видів пташиного грипу у морських свинок, норок і ондатр, окремо 7 типів мутованого коронавірусу не пов'язаного із SARS-CoV-2, але які є збудниками гострофазного COVID-19», — уточнили дослідники.

Вони пильно спостерігали за хутряними ссавцями, оскільки саме серед цієї групи тварин зафіксували найбільш небезпечні інфекції. Чому китайські фермери використовують вказаних звірів для виробництва продуктів (переважно перченої тушкованки), науковці не пояснили.

Прикметно, що влітку 2020 року уряд Данії наказав знищити всю популяцію норок на місцевих фермах, через побоювання, пов'язані із коронавірусом, але пізніше знову дозволила цей бізнес. Встановлено, що серед диких ссавців циркулюють тисячі невідомих вірусів, які мають досліджувати фахівці.

Рівночасно медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує своїм читачам про те, що у Німеччині подали до суду на виробника COVID-вакцини «Pfizer» через побічні дії від щеплення. Від кампанії вимгають компенсацію на загальну суму €150 тисяч.

Читайте також:
Життя
Впродовж наступної чверті століття на планеті спостерігатиметься збільшення диспропорцій. Людству загрожує нова невиліковна чума.
11 листопада, 21:49
Життя
Найгірший стан справ у дошкільнят. Часте «залипання у блакитних екранах» підвищує їхню схильність до прояву гніву та фрустрації.
14 серпня, 06:08
Життя
У Гонконґу розробили засіб для лікування раку носогорла. Він знищує мутовані й впливає на імунні клітини, провокуючи боротьбу із хворобою.
26 червня, 06:09
Життя
Комахи мають надзвичайну чуйність нюхових нейронів. Медоносних бджіл можна використовувати для розробки нових засобів ранньої діагностики.
16 червня, 17:30
Життя
У новому дослідженні взяли участь 9065 осіб. 19,5% із них скаржилися на психотичні розлади, 11,4% — на депресію, 9,7% — на тривожний розлад.
02 червня, 07:51
Життя
Внутрішньо людські жирні кислоти причетні до етіології депресивних розладів. Однак вживання ω-3 допомагає стабілізувати психічний стан.
31 травня, 06:07