На карантині найбільшу тривогу переживають сім’ї, в яких є малі діти – опитування

22.04.2020, 17:57
На карантині найбільшу тривогу переживають сім’ї, в яких є малі діти – опитування
Фото: krapka.rv.ua

Серед тих, хто характеризував сімейні відносини як спокійні, рівень негативних емоцій та станів значно нижчий, ніж у інших.

Під час карантину напруженість у родинних відносинах відносно частіше спостерігається у віковій групі 30-39 років, в яких зазвичай є діти дошкільного або молодшого шкільного віку, що створює додаткову напругу та навантаження – як саме організувати життя сімей з дітьми на карантині – їм вдається це важче.

Про це свідчать результати опитування, проведеного соціологічною групою «Рейтинг» на тему «Психоемоційний стан українців на карантині: загальні оцінки та динаміка» 

Натомість найбільш спокійними є представники старшого віку.

Згідно з результатами дослідження, серед тих, хто характеризував сімейні відносини як спокійні, рівень негативних емоцій та станів значно нижчий, ніж у інших. Сім’я у цьому випадку виступає ресурсом підтримки у ситуації карантину і допомагає знизити напругу та стрес.

Соціологи наголошують, що серед тих, хто перебуває у напружених стосунках, рівень негативних психоемоційних станів дуже високий. У їхньому випадку сім’я навпаки є додатковим подразником та стресором, не створює підтримки, відчуття захищеності. 

Зазначимо, опитування свідчить, що через пандемію коронавірусу люди на карантині переживають депресію, тривожність, паніку, втому і розлади сну. Серед причин підвищення рівня депресії називають фізичні обмеження (малорухливість, меншу активність) та відсутність достатньої кількості зовнішніх подразників: нових вражень, подій, інтенсивності взаємодії з іншими.

Вік

У динаміці помітне зростання розладів сну у представників середніх вікових груп (30-49 років) та втоми у респондентів передпенсійного віку (50-59 років). Попри це серед останніх фіксується зниження рівня тривоги. Така ж тенденція є і серед найстарших.

Стать

Жінки надалі демонструють вищий рівень усіх емоційних показників, аніж чоловіки. У динаміці за цей час у жінок помітне зниження рівня тривоги, - вони краще адаптувалися та призвичаїлися до змін. У чоловіків фіксується зростання показників депресії та розладу сну, які міцно пов’язані між собою.

Зайнятість

Серед тих, хто має роботу помітні нижчі показники розладів сну та депресії, аніж у тих, хто працює хоча б віддалено. Робота допомагає урізноманітнити життя на карантині, частково зберегти активність, спілкування та взаємодію, відволіктися від негативних думок та мати більш усталений розпорядок дня.

вибір редакції
Читайте також:
Політика
У нас розгортається справжня катастрофа у системі вищої та середньої освіти. Проблема системна, ба більше: наявна велика криза поколінь.
29 жовтня, 07:13
Життя
Російська воєнна агресія, соціально-економічна криза, політика вітчизняних популістів прирекли важливі галузі на скніння. Ситуація критична.
10 жовтня, 08:28
Світ
Західні суспільства живуть на спадок заможних і працелюбних попередників. Невдовзі європейцям доведеться зіткнутися із тяжкою дійсністю.
29 вересня, 15:12
Політика
Згідно з замовним опитуванням Офісу президента - 55% українців негативно оцінюють діяльність «слуг урода».
07 червня, 18:15
Політика
Частка українців, які повністю схвалюють діяльність Зеленського, знизилась з 42% до 22%.
04 квітня, 16:05
Політика
Якщо уряд мудрий і дбає про розвиток як великих міст, так і сіл, — ситуація у країні буде стабільною. Але це не про Україну, звісно ж.
03 квітня, 20:20