На Лубенщині відзначили 80 річницю з дня народження Василя Симоненка

ПОЛТАВА
09.01.2015, 14:34
На Лубенщині відзначили 80 річницю з дня народження Василя Симоненка

Вчора 8 січня в Лубенському районі вшановували пам’ять видатного земляка, талановитого журналіста і знаменитого поета-шестидесятника Василя Симоненка. Традиційно, в цей день відбуваються урочистості, присвячені славетному митцеві.

У селі Біївці, де народився Василь Симоненко, відбувся мітинг. Представники органів влади, творчої інтелігенції, громадськості говорили про літературний шлях, поетичну майстерність, активну громадянську позицію Василя Симоненка. В школі села Тарандинці, де навчався майбутній поет і публіцист провели екскурсію музеєм, а в районному будинку культури пройшов літературно-мистецький захід «Я для тебе горів, український народе».

Крім того, в рамках відзначення 80-річчя від дня народження Симоненка було вручено щорічну літературно-мистецьку премію його імені. У номінації «Література і публіцистика» премію присудили члену Національної спілки письменників України Олександру Міщенку за повісті «Узбіччя» і «Літні пригоди Богданчика» та книгу «Невідомі пригоди Мюнхаузена», повідомили в Лубенській районній державній адміністрації.

У номінації «Мистецтво і монументальна скульптура» премію отримав зразковий аматорський ансамбль фольклорного танцю «Перлина», під керівництвом Тетяни Мінакової. Також Почесними грамотами відзначили митців, меценатів і культурних діячів, які бережуть спадщину відомого земляка, примножують надбання його музею та всіляко долучають до цього процесу молодь і школярів.


вибір редакції
Читайте також:
Знахабніла банда Мамая-Лупаєнка не припиняє дивувати своєю зухвалістю і користолюбством!
24 вересня, 14:49
22 вересня у Полтаві за ініціативи міського осередку "Просвіта" відбулася кінопрем'єра нової стрічки Михайла Іллєнка.
24 вересня, 13:21
Полтавська обласна прокуратура відкрила кримінальне провадження стосовно голови Опішнянської громади на Полтавщині Миколи Різника.
24 вересня, 11:45
Нематода картоплі – шкідник, який псує головний харчовий коренеплід українців і викликає його неврожайність.
24 вересня, 08:18
Влада Пирятинської громади вимагає від президента, уряду і народних обранців не допустити зростання газових тарифів.
23 вересня, 12:17
У Гадячі вшанували пам'ять так званих червоних партизанів, забувши згадати про їхні злочини проти мирного населення Полтавщини.
23 вересня, 08:52