НАБУ оголосило підозри чиновникам «Енергоатому»

КРИМІНАЛ
27.10.2023, 16:16
НАБУ оголосило підозри чиновникам «Енергоатому»

Вони відмили 100 млн грн під час будівництва сховища відпрацьованого ядерного палива.

Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомили про підозру п’ятьом особам, підозрюваним у завданні майже 100 млн ₴ шкоди державному підприємству «НАЕК «Енергоатом».

Про це повідомляє пресслужба НАБУ.

Серед підозрюваних:

  • гендиректор відокремленого підрозділу ДП «НАЕК «Енергоатом»;
  • начальник кошторисно-договірного відділу відокремленого підрозділу «Енергоатома»;
  • керівник приватної компанії, його заступник та працівник юридичного відділу компанії.

За даними слідства, у 2017-2020 роках для потреб ДП «НАЕК «Енергоатом» виконували роботи з будівництва Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива.

У 2020 році, у зв’язку з коригуванням проєкту будівництва, виникла потреба у закупівлі робіт із його завершення. У грудні того ж року між ВП «Атомпроектінжиніринг», що входить до структури ДП «НАЕК «Енергоатом», та приватною компанією в обхід відкритих торгів було укладено договір про завершення будівництва сховища.

При цьому за додатковими угодами ціну договору збільшили втричі – з 421 млн ₴ до 1,497 млрд ₴, зокрема додавши до його умов постачання обладнання системи радіаційного контролю. Це обладнання компанія-підрядник закупила за ринковою вартістю, а потім у 2021 році реалізувала для «НАЕК «Енергоатом» утричі дорожче.

НАБУ оголосило підозри чиновникам «Енергоатому»_1

В січні 2022 року журналісти проєкту Радіо Свобода «Схеми» опублікували розслідування, в якому заявили, що призначене вже за президентства Володимира Зеленського керівництво «Енергоатому» організувало відмивання частини коштів на будівництво Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива в Чорнобилі.

Читайте також:
Політика
САП звернулась до ВАКС з позовом про визнання необґрунтованою частини активу і стягнення її чи її вартості (9,3 млн грн).
вчора, 17:50
Кримінал
Його підозрюють у незаконному збагаченні, легалізації незаконно набутих коштів та одержанні хабаря в особливо великому розмірі.
07 травня, 15:00
Політика
Прізвище Калабашкіна цілком підходить для загального позначення корумпованих «конторських».
07 травня, 09:26
Опінії
У глобальному світі корупція теж глобальна.
06 травня, 15:07
Кримінал
Лише за березень він отримав 920 тисяч гривень.
05 травня, 18:05