НАБУ оголосило підозри чиновникам «Енергоатому»

КРИМІНАЛ
27.10.2023, 16:16
НАБУ оголосило підозри чиновникам «Енергоатому»

Вони відмили 100 млн грн під час будівництва сховища відпрацьованого ядерного палива.

Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомили про підозру п’ятьом особам, підозрюваним у завданні майже 100 млн ₴ шкоди державному підприємству «НАЕК «Енергоатом».

Про це повідомляє пресслужба НАБУ.

Серед підозрюваних:

  • гендиректор відокремленого підрозділу ДП «НАЕК «Енергоатом»;
  • начальник кошторисно-договірного відділу відокремленого підрозділу «Енергоатома»;
  • керівник приватної компанії, його заступник та працівник юридичного відділу компанії.

За даними слідства, у 2017-2020 роках для потреб ДП «НАЕК «Енергоатом» виконували роботи з будівництва Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива.

У 2020 році, у зв’язку з коригуванням проєкту будівництва, виникла потреба у закупівлі робіт із його завершення. У грудні того ж року між ВП «Атомпроектінжиніринг», що входить до структури ДП «НАЕК «Енергоатом», та приватною компанією в обхід відкритих торгів було укладено договір про завершення будівництва сховища.

При цьому за додатковими угодами ціну договору збільшили втричі – з 421 млн ₴ до 1,497 млрд ₴, зокрема додавши до його умов постачання обладнання системи радіаційного контролю. Це обладнання компанія-підрядник закупила за ринковою вартістю, а потім у 2021 році реалізувала для «НАЕК «Енергоатом» утричі дорожче.

НАБУ оголосило підозри чиновникам «Енергоатому»_1

В січні 2022 року журналісти проєкту Радіо Свобода «Схеми» опублікували розслідування, в якому заявили, що призначене вже за президентства Володимира Зеленського керівництво «Енергоатому» організувало відмивання частини коштів на будівництво Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива в Чорнобилі.

Читайте також:
Кримінал
Натомість, у справі Романа Червінського суд скарги прокурора розглядає позачергово.
вчора, 18:21
Політика
Артема Ситника було внесено до реєстру корупціонерів у 2019 році.
вчора, 18:00
Політика
Детективи НАБУ не провели обшук у керівника НАК «Нафтогаз України» Олексія Чернишова через тиск директора НАБУ Кривоноса.
вчора, 16:24
Політика
Головна їх мета не боротьба з корупцією, а знищення незалежності та суверенітету України й заробляння на цьому грошей.
20 червня, 17:46
Політика
Українські банки отримали листи НАЗК, з вимогою надати інформацію про рахунки та рух коштів всього оточення заступника Генпрокурора
20 червня, 09:01