Нафтогаз заробив на всьому видобутку трохи більше, ніж отримав Генеральний директор Андрій Коболєв

ЕКОНОМІКА
01.10.2020, 12:45
Нафтогаз заробив на всьому видобутку трохи більше, ніж отримав Генеральний директор Андрій Коболєв

Прибуток видобувного монополіста Укргазвидобування звалилася в 55 разів, а видобуток недорахувалася пів мільярда кубів газу.

Газовий монополіст, на якого припадає 70% усього видобутку газу і 20% видобутку нафти з конденсатом в країні, закінчив перше півріччя 2020 року з прибутком 301 млн грн. Разом падіння за 6 міс. 2019 р. - 16,3 млрд грн. Виручка впала майже у два рази — з 44,6 до 23,6 млрд грн.

За 6 міс. 2020 року компанія скоротила видобуток газу на 500 (!!!) млн куб. м — до 7,16 млрд куб. м. Це найбільше падіння для останніх 5 років. Більш того, 2020 високосний рік. А значить щоденний видобуток впав ще сильніше.

УГВ головна годівниця державної монополії «Нафтогаз України», який перше півріччя закінчив зі збитками 11 млрд грн.
Нагадаємо, що у 2018 р. Коболєв отримав 286,5 млн грн на своїй посаді. Тобто майже стільки ж, на скільки спрацювала найбільша в регіоні газовидобувна компанія під його управлінням.

17 березня 2020 року Наглядова рада компанії НАК на чотири роки продовжила контракт з головою правління Андрієм Коболєвим.

До цього глава правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв в інтерв'ю РБК-Україна заявив, що у нього є "золотий парашут" на випадок звільнення. За його словами, він отримає компенсацію, якщо його звільнять до закінчення контракту в березні 2020 року.

Він також зазначив, що обговорював продовження свого контракту, проте питання було не вирішене.

"Природно, що це питання я обговорював з декількома людьми з влади. Але наскільки я знаю, відповідей на взаємно поставлені питання ми поки не знайшли", - підкреслив Коболєв.

21 березня 2020 року Кабінет міністрів схвалив продовження контракту з Андрієм Коболєвим — головою правління Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України". Контракт з Коболєвим було продовжено на 4 роки, до березня 2024 року.
"Погодитися з пропозицією наглядової ради акціонерного товариства "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" щодо продовження строку повноважень голови правління акціонерного товариства Коболєва з 23 березня 2020 р. по 22 березня 2024 року", - йдеться в рішенні уряду.

Нафтогаз заробив на всьому видобутку трохи більше, ніж отримав Генеральний директор Андрій Коболєв_1

Нагадаємо, минулого року мав пройти відкритий конкурс на голову правління "Нафтогазу". У березні 2019 року конкурс перенесли після того, як наглядова рада погодилася вдвічі урізати зарплату Коболєву. Тоді ж уряд Володимира Гройсмана ставив завдання перед НАК наростити видобуток українського газу до 18 млрд кубометрів на рік, продовжити транзитний контракт з Російською Федерацією і забезпечити відокремлення української газотранспортної системи.

Тоді ж загострився конфлікт між тодішнім головою уряду і Андрієм Коболєвим. Термін дії його контракту і наглядової ради закінчувався 22 березня 2019 року. Наглядова рада пропонувала продовжити контракт на тих же умовах, однак Гройсмана не влаштовувала висока зарплата.

Як ми можемо спостерігати, за динамікою видобутку українського газу у 2020 році цифра навіть приблизно не наближається до 18 млрд кубометрів на рік, проте, після зміни уряду, Коболєву продовжили контракт ще на 4 роки... Питання : за які заслуги ?

Можливо заслугами Коболєва є те, що він керуючи компанією з 2014 року вперто не помічає відкати та темні схеми в “Укрвідкатвидобуванні”, про які ми зазначали в нашому останньому журналістському розслідуванні.

Раніше ми вже повідомляли про кричущі факти некомпетентності та марнотратства у НАК "Нафтогаз України", коли піар-менеджери НАК "Нафтогаз" розмістили масштабну рекламу на фасаді найвищого київського торгово-розважального центру "Гулівер".

Як виявилося, реклама була оплачена зі збитків національної корпорації, які сягають 11.5 млрд грн та  чомусь довго не розголошувалися.

Також ми повідомляли, що НАК "Нафтогаз" у 2019 році оцінило послуги свого управлінського персоналу у 343 мільйонів гривень.

Так, вказується, що Андрій Коболєв отримав 21,2 млн грн, згідно зі звітом, інші топменеджери отримали наступні суми : Сергій Перелома — 25,7 млн грн (2,1 млн грн/місяць); Сергій Коновець — 29,9 млн грн (2,5 млн грн/місяць); Юрій Колбушкін — 22,1 млн грн (1,8 млн грн/місяць); Микола Гавриленко — 18,7 млн грн (1,6 млн грн/місяць).

Маємо сподівання, що цьогоріч співробітники не отримають таких захмарних премій, адже преміювати їх нема за що, адже підприємство зазнає колосальних збитків, що є прямою загрозою енергетичної незалежністі України.

вибір редакції
Читайте також:
Економіка
Американський долар і євро, наперекір очікуванням вітчизняних фінансистів, знову почали дорожчати.
21 лютого, 21:00
Полтава
Цьогоріч бюджет України поповниться не менш як 17,5 мільйонами гривень, стягнутих державними виконавцями з боржників.
12 лютого, 08:01
Полтава
Автомобілі закупили у ТОВ «Артсіті», яке належить громадянину Росії
04 лютого, 16:15
Полтава
9,2 мільйона гривень планують спрямувати на поточну Програму розвитку аграрного комплексу Полтавщини.
27 січня, 06:59
Політика
Батько "відсипав" голові депутатської групи Коломойського 2 мільйони гривень
27.12.2021, 17:56
Економіка
Наприкінці поточного року вчителям шкіл нарешті підвищать заробітну плату; поки що тільки на 8,4%.
30.11.2021, 10:17