Найбільші фінансові пастки туроператорів

ПОЛТАВА
12.06.2018, 07:37

Українські туристичні агентства навчилися заробляти на клієнтах гроші. Умови угод прописуються дрібним шрифтом. Під час відпочинку виникають аварії, відбуваються травмування та інші неприємні речі.

ТСН.Тиждень склав рейтинг найбільших фінансових пасток від туроператорів.

На першому місці опинилися махінації з курсом валют. У туроператора є свій курс, який відрізняється від офіційного. Він на кілька пунктів вищий.

За словами президента Української асоціації турагентств Антона Рудича, туроператор заклав інший курс, щоб врахувати ризики. Тож туристам радять просити показувати ціни в гривнях. Принаймні в день оплати, ви не будете шукати додаткові суми на те, щоб цю подорож нарешті викупити і відпочити.

На другому місці – медстрахування. За словами керівника відділу турстрахування Олени Дяченко, стандартний поліс має покривати амбулаторну допомогу, швидку допомогу, стоматологію і повернення додому. Також існують “золоті” варіанти. Вам можуть запропонувати один за 70 євроцентів на добу, інший – за 1,4 євро. Але обидві покривають лікування на 30000 євро. Одна страховка може лікувати тільки, наприклад, від нежиті, інша – тільки від тиску. І якщо ваш діагноз не збігається, тоді за лікування ви заплатите самі.

На третій позиції опинилися гарячі тури. “Якщо агентство починає відразу зі знижок говорити – це слабке агентство. Але чим надійніший, чим більш продуманий оператор, тим малоймовірно, що у нього будуть так занижені ціни”, – вважає Рудич.

На четвертому місці – туристичний банкрут. Згідно із законом, який писали ще в кінці минулого століття, якщо туроператор на нулі, турист не може вимагати з нього гроші.За словами Рудича, чинні закони не захищають туристів. Клієнти не отримають нічого: і в тур не поїдуть, і гроші не повернуть.

Зараз в Україні діють близько 3000 туроператорів, агентств в рази більше. Тільки 20% з них є чесними, тобто не приховують свій реальний фінансовий стан,- кажуть самі гравці ринку.

Також радять звернути увагу на відповідність номера готелю, який ви бронюєте. Щоб уникнути непоселення, треба відразу вимагати підтвердження броні. І тільки після цього віддавати кошти.

Читайте також:
У селищі Ланна провели плановий огляд місцевої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, що реконструюють у рамках "Великого будівництва".
10:39
У Пирятині оголосили конкурс на найкращий будинок і благоустрій прилеглої до нього території, який триватиме до 1 вересня поточного року.
08:53
На місце події прибула швидка допомога, однак врятувати чоловіка не вдалося.
вчора, 15:20
У селі Селещина триває підготовка до планової капітальної реконструкції мостової переправи.
вчора, 10:43
Мешканці села Засулля Лубенського району безвідповідально ставляться до водних ресурсів, тому існує загроза нестачі останніх.
вчора, 09:18
Громадяни, які відбувають покарання у Державній установі "Центр пробації" в Полтавській області, сприяють сільському благоустрою.
01 липня, 12:56