Найбільший атомний підводний човен рф "Дмитро Донський" виведено з бойового складу

ВІЙНА
06 лютого, 13:25
АПЧ "Дмитро Донський"
АПЧ "Дмитро Донський"

От така мілітаризація

З бойового складу військово-морського флоту росії виведено важкий атомний підводний ракетний крейсер стратегічного призначення "Дмитро Донський".

Про це повідомляє медіа агенція Останній Бастіон із посиланням на "Комерсантъ".

Повідомляється, що АПЧ "Дмитро Донський" чекатиме на утилізацію на військово-морській базі в Сєвєродвінську з двома іншими підводними човнами такого ж проєкту (941).

АПЧ
АПЧ "Дмитро Донський"

ТК-208 «Дмитро Донський» — радянський та російський атомний підводний човен. Виведений зі складу російського флоту 22 липня 2022 року, на той час був останнім з шести побудованих за проєктом 941 «Акула», решта трьох було утилізовано. Частка двох інших - ТК-17 "Архангельськ" та ТК-20 "Сєвєрсталь" з середини 2000-х років знаходяться біля резерву.

Підводний човен "Дмитро Донський" був включений до бойового складу флоту в 1980 році в межах проєкту 941. За водотоннажністю він є найбільшим у світі — 48 тис. тонн. Якийсь час підводний човен був найбільшим за розмірами (172 м завдовжки та 23 м завширшки), але тепер таким вважається підводний човен "Бєлгород".

Інформація про плани щодо виведення "Дмитра Донського" зі складу ВМФ рф з'явилася влітку 2022 року. 

Читайте також:
Війна
Солдатня окупаційно-терористичного контингенту РФ хазяйнує у містах і селах Півдня. Найбільше від їхніх дій страждають жінки та діти.
20:36
Війна
Вочевидь, полювання на воєнних злочинців які бомблять українські міста почалося. Добро і справедливість мають тріумфувати над злом.
10:26
Війна
Thor може літати до 240 хвилин і долати відстань до 75 км, що робить його придатною для розширених розвідувальних місій.
вчора, 15:24
Війна
За час окупації до Криму незаконно прибуло 800 тис. громадян московії.
вчора, 10:06
Війна
Події російсько-української війни — ще один прояв агресії однієї країни проти іншої, метою якої є чергова спроба знищення української нації.
вчора, 09:20