Випробування підводного дрона "Посейдон" із ядерним зарядом, найімовірніше, провалилися – CNN

СВІТ
12.11.2022, 12:18
Випробування підводного дрона "Посейдон" із ядерним зарядом, найімовірніше, провалилися – CNN

Останні тижні США спостерігали, як російські військово-морські кораблі готуються до можливого випробування нової ядерної торпеди

Московії не вдалося провести успішні випробування підводного безпілотного апарату "Посейдон" із ядерним зарядом.

На московії можуть планувати провести повторні випробування, але взимку будуть обмежені можливості для них.

Про це повідомив американський телеканал CNN із посиланням на неназваних чиновників у США. Американці вважають, що московити могли зазнавати технічних труднощів.

Високопоставлений американський чиновник повідомив, що за останні тижні США спостерігали, як російські військово-морські кораблі готуються до можливого випробування нової ядерної торпеди.

Серед суден, які брали участь у підготовці, був підводний човен з крилатими ракетами "Білгород", модифікований для спеціальних операцій, здатний запускати безпілотні підводні апарати, зокрема торпеду "Посейдон".

Проте минулого тижня кораблі та підводний човен, на яких міг бути апарат, залишили випробувальний полігон і повернулися до порту, не провівши пусків.

У США вважають, що у ординській армії виникли технічні проблеми із запуском торпеди. На їхню думку, московія може провести повторні випробування, але взимку будуть обмежені можливості проведення струмових.

Видання зазначає, що випробування торпеди, ймовірно, ще більше розпалило б напруженість у відносинах московії із США.

Вашингтон та його союзники ретельно стежать за ознаками того, що московія може готуватись застосувати ядерну зброю у війні в Україні. США також приділяють особливу увагу будь-яким можливим випробуванням торпеди "Посейдон".


Довідково

Підводний човен К-329 "Білгород"

Підводний човен типу К-329 вважається прототипом нової концепції ведення війни, яка розроблялася росією на тлі напруженості у відносинах зі Сполученими Штатами. Оглядачі зазначають, що в рф, яка не має великих авіаносців та крейсерів, щоб конкурувати із ВМС США, зосередилися на вдосконаленні підводних човнів.

Випробування підводного дрона

"Білгород" надійшла на озброєння ВМФ росії 8 липня 2022 року. Фактично це найдовша субмарина у світі — при довжині 184 метри та ширині 15 метрів він може плавати під водою зі швидкістю близько 60 кілометрів на годину і з необмеженим запасом ходу: приблизно 120 днів без необхідності повертатись на поверхню. А її гребні гвинти вважаються інноваційними, оскільки вони спроектовані так, щоб уникати сонарів.

Така довжина субмарини обумовлена ​​не гонитвою за рекордом, а розміщенням на її борту перших у світі стелс-торпед з ядерним озброєнням та обладнання для збору розвідувальної інформації.

Торпеда "Посейдон"

Супер-торпеда розроблялася таким чином, щоб оминути систему інфрачервоного супутникового спостереження США. За інформацією російських джерел, торпеда здатна йти до мети на міжконтинентальну дальність на глибині більше 1 км зі швидкістю 60-70 вузлів (110-130 км/год).

Випробування підводного дрона

Коли "Посейдон" досягне узбережжя, то вибух боєголовки потужністю в кілька мегатонн провокує "ядерне цунамі", здатне знищити життя на величезних ділянках. Крім того, торпеда може бути оснащена звичайними боєголовками, і тоді їх ціллю можуть стати авіаносні групи, берегові укріплення та об'єкти інфраструктури.

Читайте також:
Економіка
Слідом за ресурсною федерацією Московії комуністичний Китай стає токсичним для решти світу. Перше за все для Європи та Північної Америки.
25 вересня, 21:54
Війна
Літаки відправляють для посилення місій НАТО з охорони повітряного простору.
09 вересня, 09:15
Економіка
Американська національна безпека виявилася важливішою за будь-який ґешефт і торгові зв'язки із комуністичним режимом Китаю.
28 серпня, 17:53
Світ
Щорічний саміт лідерів п'ятьох найбільших країн "другого світу" відбувається у Південній Африці без присутності російського бункерного діда.
23 серпня, 20:31
Світ
Тодор Тагарев: «росія постійно провокує НАТО, зокрема розширюючи зону свого контролю»
19 серпня, 07:25
Війна
Розвідка США внесла московію до «чорного списку»
15 серпня, 11:02