Найбільший прапор у Полтаві встановлять без обговорень із митцями і військовими

ПОЛТАВА
19 березня, 18:10
Найбільший прапор у Полтаві встановлять без обговорень із митцями і військовими

Думки художників і архітекторів проігнорували та віддали сквер Героїв у Полтаві під флагшток.

Сьогодні депутати проголосували за питання «Про розміщення щогли-флагштоку для Державного Прапора України».

Нагадаємо, цього року українці відзначатимуть 30-ту річницю Незалежності. Нові флагштоки будуть встановлені в усіх обласних центрах України. У сквері пам’яті Героїв України у Полтаві до дня Державного прапора встановлять 40-метрову щоглу із прапором.

Художниця  Юлія Петушинська просила залишити сквер під меморіал захисникам, загиблим у російсько-українській війні.

— Я маю три звернення з підписами полтавців і учасників бойових дій. На сьомий рік російсько-української війни та на 8-му річницю революції гідності Полтава – чи не єдине місто в Україні, де не встановлено жодного монументу на честь героїв. На місці пам’ятника Леніну громадськість міста вже роками вимагає встановити монумент на честь героїв-захисників України. Реалізуючи ініціативу громади, Полтавська міська рада вже проводила конкурс на проєкт пам’ятника, але в підсумку нічого не сталося. При цьому знаходяться кошти й можливості для реконструкції вулиць, нових парків, доцільність яких вимагає запитання в суспільства, — сказала Юлія Петушинська.

Фото проєкту опублікувала Юлія Петушинська
Фото проєкту опублікувала Юлія Петушинська
Фото:Facebook

Сергій Олешко, член Національної спілки художників з 1990 року:

— Мені, як художнику, хотілося б втрутитися в громадські процеси. У Полтаві, на жаль, якось їх імітують невдало. Є закони, є традиції, є історія і є сусіди, які вчать нас демократичному розвитку. Громада повинна представлятися громадськими активістами. З приводу пам’ятників і архітектури є спілка архітекторів поважна, є національна спілка художників і скульпторів. І вони би охоче співпрацювали з владою, щоби вона виглядала пристойно в очах виборців і щоби вона могла спиратися на компетентну експертну думку. І не було би протестів, усе було би аргументовано і кваліфіковано. У даному випадку порушено все. Забирається площа Полтави, на якій місто могло би без копійки провести прекрасний громадський конкурс, де могла би бути врахована щогла будь-яких розмірів і де могла би бути навіть каплиця, яка могла би об’єднувати духовні сили. Де могло би бути чільне місце Полтави. Цей процес міг би тягнутися і 5 років, але він мав би йти. Тому я пропоную і псевдонаціоналістам, і комуністам, які залишилися тут, об’єднуватися во ім’я історії і майбутнього та щільно співпрацювати з фахівцями.

Читайте також:
Музей заповідника «Більськ» створять у приміщенні колишнього дитсадка.
07 квітня, 16:50
Тендер на випуск вагонів прописали під Крюківський вагонобудівний завод – це заява фірми «Термінал-Захід» до АМКУ.
07 квітня, 15:35
Октябрський райсуд Полтави на 10 років засудив терориста так званої «ЛНР» Костянтина Аверіна.
07 квітня, 14:25
МЗС Республіки Болгарія засудило повалення пам’ятника хану Кубрату в Малій Перещепині на Полтавщині.
07 квітня, 12:15
У Диканьці й Котельві заповнені всі ліжка для хворих на Covіd-19. До цих показників наближаються Лубенська, Чутівська і Гадяцька громади.
07 квітня, 09:20
Зараз у Полтаві вирішується питання роботи речових ринків. Підприємці міста вимагають дозволити їм працювати в карантин.
06 квітня, 15:05