Найбільший прапор у Полтаві встановлять без обговорень із митцями і військовими
Думки художників і архітекторів проігнорували та віддали сквер Героїв у Полтаві під флагшток.
Сьогодні депутати проголосували за питання «Про розміщення щогли-флагштоку для Державного Прапора України».
Нагадаємо, цього року українці відзначатимуть 30-ту річницю Незалежності. Нові флагштоки будуть встановлені в усіх обласних центрах України. У сквері пам’яті Героїв України у Полтаві до дня Державного прапора встановлять 40-метрову щоглу із прапором.
Художниця Юлія Петушинська просила залишити сквер під меморіал захисникам, загиблим у російсько-українській війні.
— Я маю три звернення з підписами полтавців і учасників бойових дій. На сьомий рік російсько-української війни та на 8-му річницю революції гідності Полтава – чи не єдине місто в Україні, де не встановлено жодного монументу на честь героїв. На місці пам’ятника Леніну громадськість міста вже роками вимагає встановити монумент на честь героїв-захисників України. Реалізуючи ініціативу громади, Полтавська міська рада вже проводила конкурс на проєкт пам’ятника, але в підсумку нічого не сталося. При цьому знаходяться кошти й можливості для реконструкції вулиць, нових парків, доцільність яких вимагає запитання в суспільства, — сказала Юлія Петушинська.
Сергій Олешко, член Національної спілки художників з 1990 року:
— Мені, як художнику, хотілося б втрутитися в громадські процеси. У Полтаві, на жаль, якось їх імітують невдало. Є закони, є традиції, є історія і є сусіди, які вчать нас демократичному розвитку. Громада повинна представлятися громадськими активістами. З приводу пам’ятників і архітектури є спілка архітекторів поважна, є національна спілка художників і скульпторів. І вони би охоче співпрацювали з владою, щоби вона виглядала пристойно в очах виборців і щоби вона могла спиратися на компетентну експертну думку. І не було би протестів, усе було би аргументовано і кваліфіковано. У даному випадку порушено все. Забирається площа Полтави, на якій місто могло би без копійки провести прекрасний громадський конкурс, де могла би бути врахована щогла будь-яких розмірів і де могла би бути навіть каплиця, яка могла би об’єднувати духовні сили. Де могло би бути чільне місце Полтави. Цей процес міг би тягнутися і 5 років, але він мав би йти. Тому я пропоную і псевдонаціоналістам, і комуністам, які залишилися тут, об’єднуватися во ім’я історії і майбутнього та щільно співпрацювати з фахівцями.