Найдорожчі продукти

24.10.2021, 13:35
Найдорожчі продукти

У цій підбірці Вас чекає огляд найдорожчих продуктів та напоїв. Тут буде і кава, і спиртне і багато чого цікавого

Найдорожча спеція у світі - шафран. Справжнім шафраном є тичинки рослини сімейства крокусових (Crocus sativus). З тичинок квіток чорнобривців також виготовляється шафран, який називають імеретинським. Тичинки збираються вручну, а потім висушують. Для отримання пів кілограма прянощів потрібно 225000 тичинок. Щоб облагородити страву, розраховану на трьох-п'ятьох людей, досить не більше ніж шести тичинок справжнього шафрану. Імеретинський шафран використовується в значно більших кількостях і не дає такого аромату. Один кілограм справжнього шафрану коштує близько 6 тисяч доларів.

Шафран
Шафран

Найдорожчий у світі горіх - це макадамія. Колись макадамія була основним продуктом харчування для австралійських аборигенів, а тепер стала вишуканими і дуже корисним ласощами. Всього два види цих горіхів культивуються (плантації є в Австралії, Бразилії, Південній Африці, на Гаваях і на півдні США). Висота дерева макадамії досягає 40 метрів, плодоносить воно до ста років, проте очистити горіх від шкаралупи - завдання не з легких. Через складності з розведенням і збиранням делікатесу його виробляють не більше 40 тонн в рік. Вартість одного кілограма макадамії навіть на його історичній батьківщині перевищує 30 доларів.

Макадамія
Макадамія

Найдорожча ікра у світі - зовсім не чорна. І навіть не рідкісна сіра. Найдорожча - це "Алмас", ікра білуги-альбіноса, зрідка експортована з Ірану. Сто грамів ікри, упакованої в неодмінну баночку з чистого золота, обійдуться покупцеві приблизно у 2 тисячі доларів.

Алмас
Алмас

Як відомо, найдорожчий гриб у світі - це білий трюфель. Не можна встановити якусь точну ціну за кілограм цього делікатесу, тому що майже кожен великий гриб продається з аукціону. Іноді це не йде на користь ні покупцям, ні товару. Так, у 2004 році куплений за 28 тисяч фунтів стерлінгів гриб вагою в 850 грамів ... просто протух. Невтішний покупець закопав його саду в надії, що на його місці виросте новий гігант, але згодом був змушений передати останки на батьківщину покійного, до Тоскани. На початку листопада 2007 року три гонконзьких магнати вскладчину придбали 750-грамовий гриб за 209 тисяч доларів (поки це найбільша сума, яку коли-небудь віддавали за трюфель). З цим екземпляром не сталося нічого страшного: його приготували та з'їли на ексклюзивному трюфельному банкеті, де зібралися сім'ї й друзі магнатів.

Білий трюфель
Білий трюфель

Здавалося б, звичайна картопля не може коштувати захмарних грошей! Нічого подібного. Винахідливі селяни, які живуть на острівці Нурмуатьє, щорічно збирають не більше 100 тонн сорту "La Bonnotte". Оскільки божественна бульба (а по легенді, саме цей сорт вивів верховний бог інків) дуже ніжна, збирати її можна тільки вручну. Найдорожча картопля у світі коштує приблизно 500 євро за кілограм.

Картопля
Картопля "La Bonnotte"

Найдорожче у світі м'ясо - це яловичина. Причому не проста, а мармурова. Причому - обов'язково з японських корів Вагіу. Протягом століть цих корів розводили тільки в Японії, недалеко від міста Кобе, поводилися з ними шанобливо і годували лише найкращими травами, а також щодня натирали саке і поїли пивом. Довгий час японці не експортували худобу для розведення, однак тепер корів Вагіу розводять і в Австралії. Але на вартості м'яса це позначилося виключно в бік підвищення: для поліпшення якості продукції австралійські фермери стали давати коровам червоне вино (по 16 доларів за пляшку). 200 грамів філе коштує в Європі понад 100 доларів. Деякі, особливо ніжні шматочки продають і за тисячу доларів.

Мармурова яловичина
Мармурова яловичина

Найдорожчий у світі бутерброд має горду назву "платиновий клубний сендвіч фон Ессен" (von Essen Platinum Club Sandwich). Спробувати його, заплативши 100 фунтів (майже 200 доларів), можна в готелях мережі "Фон Ессен". Сендвіч цей справді смачний, адже в його склад входять: Іберійська шинка, Бреська пулярка, білі трюфелі, перепелині яйця, висушені італійські помідори та хліб, приготовлений на особливій заквасці.

Бутерброд von Essen Platinum Club Sandwich
Бутерброд von Essen Platinum Club Sandwich

Найдорожчу у світі піцу "Luis XIII" пропонує молодий італійський кухар Ренато Віола. Коштує вона 8300 євро. За словами автора, "ця ціна не перебільшена, якщо мати на увазі ексклюзивні продукти та двох людей які приїжджають додому щоб її приготувати". Піца, окрім основи, готується в присутність клієнта. До складу входять: моцарела Буффало, три типи ікри, а також червоний лангуст, креветки та омар (все це, природно, елітно і дуже дорого). Навіть сіль в цій піці НЕ звичайна і навіть не морська, а австралійська рожева "Murray River".

Піца
Піца "Luis XIII"

Найдорожчий омлет у світі можна з'їсти в ресторані нью-йоркського готелю "Le Parker Meridien". Коштує він тисячу доларів. Крім власне яєць в омлеті присутні цілі лобстери. Подається він на подушці зі смаженої картоплі, а прикрашений - десятьма унціями ікри севрюги.

Найдорожчий омлет у світі
Найдорожчий омлет у світі

Найдорожчий у світі шоколад називається "Chocopologie by Knipschildt". Виготовляється він в США фірмою "Knipschildt Chocolatier". Природно, це темний шоколад. Природно, він не призначений для тривалого зберігання: адже для того, щоб кондитерські вироби довше не псувалися, доводиться використовувати дешевші інгредієнти, що неприпустимо в "шоколаду від кутюр". За фунт (453 грами) "Chocopologie by Knipschildt" доведеться заплатити 2600 доларів.

Chocopologie by Knipschildt
Chocopologie by Knipschildt

Найдорожча кава у світі - "Kopi Luwak" - виробляється з зерен не якогось унікального сорту, а, скоріше, унікального життєвого циклу. "Kopi" по-індонезійському означає "кава", а "Luwak" - це невелика тварина, сімейства віверових. Лювак є дрібним хижаком, але любить поласувати стиглими плодами кавового дерева, причому вибирає найкращі. Кави він з'їдає набагато більше, ніж може перетравити. Неперетравлені зерна, пройшовши через кишківник тварини, піддаються впливу його ензимів і, як клянуться любителі "Kopi Luwak", набувають неповторні смак та аромат. Кілограм кави, якій допоміг з'явитися на світ лювак, коштує від 300 до 400 доларів. Більшість споживачів цього сорту, як, втім, зазвичай і буває з усіма дорогими харчами, живе в Японії. Як ви вже зрозуміли, доставка кави в зернах обійдеться Вам в кругленьку суму.

Найдорожчі продукти_21
"Kopi Luwak"

Найдорожчий у світі чай називається Дахунпао, що в перекладі означає "Великий червоний халат". Належить він до улунів (чаїв сильної ферментації, що володіють інтенсивним смаком і ароматом). Отримують "Великий червоний халат" з листа всього шести кущів, що ростуть недалеко від монастиря Тяньсинь. Вік цих унікальних кущів - 350 років. Щороку збирали не більше 500 грамів легендарного чаю, вартість готового продукту досягала 685 тисяч доларів за кілограм. У 2005-му році 20 грамів чаю (чотири ложки) на аукціоні в провінції Фуцзянь продали за 208 тисяч юанів (близько 25 тисяч доларів), а тижнем раніше таку ж кількість - за 24 тисячі доларів. У 2006-му році весь урожай передали на зберігання в китайський Національний музей чаю, на подальший збір був оголошений мораторій. Відтепер чаєм Дахунпао не зможе насолодитися ніхто. Однак з 80-х років минулого століття материнські кущі почали розмножувати вегетативним способом. Одержуваний з них чай теж називається "Великий червоний халат", проте знавці вважають, що він не йде ні в яке порівняння з цим Дахунпао.

Дахунпао
Дахунпао

Найдорожче шампанське у світі - "Perrier Jouet Belle Epoque Blanc de Blanc" - виготовляється з особливого винограду, який збирають тільки з двох маленьких ділянок виноградника в містечку Cotes des Blancs. Створюється воно тільки в роки найкращого врожаю винограду. Кожна пляшка ємністю 0.75 літра коштує близько тисячі євро.

Perrier Jouet Belle Epoque Blanc de Blanc
Perrier Jouet Belle Epoque Blanc de Blanc

Найдорожчий у світі віскі - "The Macallan Fine & Rare Vintage" 60-річної витримки, розлитий по пляшках в 1926 році - ви не зможете придбати ні за які гроші. Однак ціна його відома: 38 тисяч доларів. Бажаючим пропонується купити за 10 з гаком тисяч аналог жаданого напою - "Macallan Fine & Rare" 1938-го року випуску.

The Macallan Fine & Rare Vintage
The Macallan Fine & Rare Vintage

Найдорожче у світі пиво - бельгійське "Vieille Bon Secours" - можна придбати в лондонському барі Bierdrome. Пляшка коштує близько тисячі доларів, пінту наллють за 79 доларів.

Vieille Bon Secours
Vieille Bon Secours

Найдорожча у світі горілка "Diva" приготована шотландськими майстрами з дотриманням всіх мислимих і немислимих правил. Вона фільтрується через вугілля північної берези, а для повного очищення - крізь пісок і крихту діамантів та інших дорогоцінних каменів. Стандартна пляшка прикрашається кубічними цирконами, проте за бажанням замовника вони можуть бути замінені на будь-які інші самоцвіти. Залежно від вартості прикрас варіюється і ціна пляшки - від стандартних 400 до 1000 доларів.

Горілка
Горілка "Diva"

Читайте також:
Економіка
На відміну від Москви, яка насичується грошвою завдяки продажу загарбаних у чужих народів надр, Києву не пощастило. Економіка стагнує.
17 червня, 19:24
Полтава
Всебічна підтримка фронтовиків — обов'язок тилу. Кожен, хто хоче уникнути російської окупації, мусить допомагати нашим захисникам.
27 травня, 06:01
Економіка
Зе-команда в очікуванні стрибка інфляції. Навіть західні кредитори визнають, що «слуги неукраїнського народу» гірше за комуністів.
08 травня, 07:10
Економіка
Тепер компанія хоче цей факт приховати через суд.
25.10.2023, 09:34
Політика
Бізнес-партнер Єрмака, Кирило Тимошенко, Олександр Ткаченко... Державну підтримку можливо отримати тільки «по блату».
24.10.2023, 08:25
Економіка
Події тижня, що минає, змусили Вашинґтон посилити фінансову підтримку Києва. Президент США запросить у Конґресу рекордні $100 мільярдів.
07.10.2023, 22:54