Найкраще у людині розкривається на війні: пам'яті бійця ЗСУ Дениса Чабанчука

11.12.2021, 18:32
Найкраще у людині розкривається на війні: пам'яті бійця ЗСУ Дениса Чабанчука

Сьогодні згадуємо полеглого у бою за Дебальцеве захисника України з Луцька Дениса Чабанчука, який відав своє життя за нас із вами.

Йому було тільки 22 роки, коли доля присудила вирушити на Схід і боронити рідний край від одвічного ворога.

Молодий воїн у повному розквіті сил помер уві сні 15 лютого 2015 року, замерзнувши у холодній кабіні військової вантажівки з вибитими шибками, зігріваючи останнім теплом власного тіла пораненого побратима.

Ось, як змалював подвиг уродженця Волині його земляк письменник Марк Хриненко:

«Тієї ночі, коли він замерзав у кабіні простреленого "Урала", у Луцьку помирала його мама. Вона прокинулася серед ночі (хоча який той сон був тоді), серце теліпалося так, ніби ось-ось вискочить із грудей. Вона почала молитися – і поволі відпустило.

Вже потім, дізнавшися про все, проаналізувавши й зіставивши дати та час, вона зрозуміла: у ці самі хвилини, коли їй здавалося, що помирає, зупинилося серце її Дениска. Він помер уві сні, замерзнувши у холодній кабіні з вибитими шибками. На вулиці було мінус двадцять.

"І поглянь, як навколо світає. І як сніг неймовірно блищить. Потерпи. Хай вона зачекає. Ще мить..."

23-річний старший лейтенант 128-ї Мукачівської гірськопіхотної бригади Денис Чабанчук свого світанку, на жаль, не дочекався, відлетівши у Вирій».

Денис Чабанчук із побратимами на звільненій від окупантів Донеччині (зима 2014-2015 років)
Денис Чабанчук із побратимами на звільненій від окупантів Донеччині (зима 2014-2015 років)

Пам'ятаємо кожного, хто віддав власне життя заради соборної та самостійної Української держави у цій війні з російським окупантом.

Слава і шана полеглим Героям!

Некролог