Напруженість між росією та Саудією продовжує наростати

ЕКОНОМІКА
28.05.2023, 12:10
Напруженість між росією та Саудією продовжує наростати

Ер-Ріяд перебуває під тиском необхідності підтримувати вищі ціни на нафту

Напруженість у відносинах між Саудівською Аравією та московією наростає у міру того, як Москва продовжує постачати на ринок величезні обсяги дешевої нафти, що підриває зусилля Ер-Ріяда щодо підвищення цін на енергоносії.

Саудівська Аравія, фактичний лідер Організації країн — експортерів нафти, висловила обурення на адресу московії за те, що Москва не виконала повною мірою свою обіцянку скоротити нафтовидобуток у відповідь на санкції Заходу, повідомили джерела видання The Wall Street Journal.

За їхніми словами, саудівські чиновники звернули на це увагу високопоставлених представників московії і попросили їх дотримуватися узгоджених скорочень.

Напруженість між двома найбільшими виробниками нафти у світі дуже очевидні напередодні найважливішої зустрічі членів ОПЕК та групи виробників нафти, відомої під загальною назвою ОПЕК+, яка відбудеться у Відні 4 червня, зазначили джерела.

Картель має ухвалити рішення щодо плану видобутку на другу половину року на тлі побоювань щодо уповільнення темпів зростання світової економіки, що має негативний вплив на попит на енергоносії.

Ціни на нафту втратили приблизно 10% від рівня на початок квітня, незважаючи на втручання Саудівської Аравії, і різко знизилися з максимумів, досягнутих після початку спеціальної військової операції в Україні та запровадження санкцій проти Росії.

Саудівські чиновники та інші люди, знайомі з нафтовою політикою Саудівської Аравії, кажуть, що Ер-Ріяд перебуває під тиском необхідності підтримувати вищі ціни на нафту.

Королівству необхідно оплачувати масштабні проекти розвитку всередині країни, частина з яких настільки велика, що саудівці називають їх гігапроектами.

В останні місяці саудівські економічні радники приватно попереджали високопоставлених політиків, що королівству потрібні високі ціни на нафту протягом наступних п'яти років, щоб продовжувати витрачати мільярди доларів на проекти, які поки що залучали лише мізерні інвестиції з-за кордону.

Автор : Відділ моніторингу
Читайте також:
Економіка
Саудівська Аравія знизила ключові ціни на нафту для покупців у всіх регіонах, включаючи свій основний азійський ринок.
08 січня, 10:54
Економіка
Нафта подешевшала до мінімуму з початку квітня
20.04.2023, 10:55
Опінії
Паливо відправляється до США, ЄС у нових торгових потоках для забезпечення постачання
06.02.2023, 15:35
Економіка
У грудні ціна експорту російської нафти була обмежена санкціями на рівні 60 доларів за барель
11.01.2023, 20:08
Економіка
З 5 грудня набуває чинності заборона ЄС на імпорт російської нафти, що доставляється морем.
05.12.2022, 10:32
Світ
Іранської нафти, яка вже готова вирушити на європейські ринки, вистачить щонайменше на два з половиною місяці
31.08.2022, 15:55