Нардеп-корупціонер Одарченко має сидіти у вʼязниці, а не вийти під заставу і знову сидіти у Раді!

Опінії
23.11.2023, 13:45
Нардеп-корупціонер Одарченко має сидіти у вʼязниці, а не вийти під заставу і знову сидіти у Раді!

Бо інакше виходить парадоксальна ситуація: чим більше такий корупціонер вкраде, тим більше шансів заплатити заставу.

Голова партії Народовладдя

Вчора НАБУ затримало на хабарі нардепа від «слуг» Андрія Одарченка.

Цей маловідомий харківський мажоритарник, який є членом парламентського комітету з питань … АНТИКОРУПЦІЙНОЇ ПОЛІТИКИ,  пропонував хабар у криптовалюті на суму 50 тисяч доларів за «вирішення питання» про спрямування на свій бізнес бюджетних коштів за проєктами Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України.

Сьогодні Вищий антикорупційний суд обрав нардепу запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із альтернативою застави у розмірі 15 мільйонів гривень.

Добре, звісно, що НАБУ нарешті хоч трошки активізувалося щодо нардепів-корупціонерів. Але варто акцентувати увагу на кількох важливих питаннях.

По-перше, Одарченко і подібні корупціонери мають сидіти в СІЗО, та швидше опинятися у вʼязниці, а не виходити під заставу і спокійно далі «вирішувати питання» в парламенті! Як це було зовсім нещодавно з одіозним корупціонером, іншим нардепом від «слуг» Анатолієм Гуньком, якого на початку серпня НАБУ затримало на хабарі у 85 тисяч доларів.

Йому призначили заставу в розмірі 30 мільйонів гривень, потім зменшили до 10 мільйонів.

На початку листопада він вийшов із СІЗО під заставу і тепер спокійно ходить до Верховної Ради.

Дуже ймовірно, що скоро така ж історія буде і з Одарченком. Але, щоб таких історій не було в принципі, «слугам» достатньо було б проголосувати за прості зміни до законодавства, які б унеможливили вихід під заставу для серйозних корупційних злочинів, що я й пропонував зробити ще в минулому скликанні Верховної Ради. Проте ні «слугам», ні таким саме олігархічним їх попередникам такі зміни не потрібні. 

Володимир Зеленський та Андрій Одарченко
Володимир Зеленський та Андрій Одарченко

Інше важливе питання. Хто були спільники Одарченка у його корупційних оборудках? На записах, оприлюднених НАБУ під час обрання Одарченку запобіжному заходу, фігурують і інші нардепи.

Зокрема, це нардеп від «слуг» Юлія Грішина і керівник парламентської фракції «слуг» Давид Арахамія. Також окремо Одарченко згадує про бюджетний комітет, з яким також ймовірно доведеться «вирішувати питання».

Окремо слід зазначити, що на «плівках Одарченка» він каже про те, що організовує якісь масштабні махінації з криптовалютою — в Києві, Харкові, Львові, і навіть в Іспанії. Очевидно, що такі махінації не могли відбуватися без «кришування» топпосадовців, зокрема й із правоохоронних органів.

Постає важливе питання: чи будуть фігурантами кримінальних проваджень ті нардепи, про яких Одарченко говорив у контексті «вирішення питань», а також інші особи, які допомагали йому у корупційних схемах?!

Принагідно варто зазначити, що Одарченком мала б зайнятися також СБУ. Так, на відміну від більшості своїх колег по фракції, Одарченко цікавився політикою ще до потрапляння в парламент. Але інтереси у нього були доволі специфічні.

Так, у 2018 році він фінансував проросійську партію «Наші» сумнозвісного зрадника Євгенія Мураєва.
Нардеп-корупціонер Одарченко має сидіти у вʼязниці, а не вийти під заставу і знову сидіти у Раді!_3

А те, що погляди Одарченка можуть бути близькі до поглядів Мураєва, свідчать і записи на «плівках Одарченка».

Так, в перервах між обговоренням корупційних оборудок він встиг зауважити, що «навіщо нам донецькі, луганські, Крим – чорт із ними», що «скоро у нас все здується», і що з рф «треба домовлятися». І це лише фрази, сказані нардепом-корупціонером побіжно, між іншим.

Напевно, якби це була якась окрема розмова, Одарченко встиг би розповісти ще багато цікавого про те, як на його думку «треба домовлятися» з російським агресором.

Окремо варто зазначити про тісні зв’язки Одарченка із Вадимом Слюсарєвим – одіозним корупціонером, одним із «сірих кардиналів» партії влади, завдяки протекції якого Одарченка скоріше за все і висунули на округ від «слуг». Слюсарєв, до речі, також тісно співпрацював з Мураєвим.

Слід наголосити на тому, що підозра Одарченку має завершитися тим, що він потрапить на в’язничні нари, а не відбудеться парою днів чи тижнів у СІЗО і «легким переляком», як це було з іншими нардепами-корупціонерами. А партія «слуг», яка привела корупціонера Одарченка в парламент, має змусити його скласти депутатський мандат. Бо якщо його, як Гунька, просто виключать з партії або навіть із фракції «слуг» — це насправді сміховинне «покарання», адже він спокійно буде і надалі організовувати свої корупційні схеми вже в статусі позафракційного нардепа.

А те, що сьогодні голова партії «слуг» Олена Шуляк заявила, що питання можливого виключення Одарченка з партії буде розглядати якась спеціальна «дисциплінарна комісія» — це взагалі якийсь фарс. Що ще може вивчати ця «комісія», якщо задокументовано чіткі та беззаперечні докази вчинення Одарченком корупційного злочину?

Хоча, звісно для Шуляк такі корупціонери як Одарченко — свої люди. Такий «цінний кадр» ще може знадобитися…

Наша партія людей праці Народовладдя вимагає від НАБУ і Спеціалізованої антикорупційної прокуратури провести всебічне та об’єктивне розслідування у справі щодо корупційних дій Одарченка та всіх осіб згаданих на його «плівках» в суді. Також вимагаємо від СБУ перевірити його зв’язки з Мураєвим та іншими зрадниками. Народовладдя буде пильно стежити за подальшим перебігом справи Одарченка та інформуватиме громаду про це. Будемо робити все можливе, щоб  ця справа стала максимально публічною.

І ВЖЕ ВКОТРЕ наголошуємо на тому, що застава для корупціонерів має бути скасована! Бо інакше виходить парадоксальна ситуація: чим більше такий корупціонер вкраде, тим більше шансів заплатити заставу.

Окремо звертаємось до Міністра освіти і науки України Оксена Лісового з вимогою негайно звільнити Одарченка з посади ректора Державного біотехнологічного університету (м. Харків), яким він керує всупереч вимогам законодавства про заборону сумісництва для нардепів.

А принагідно закликаємо громаду робити висновки. Випадкові персонажі, які потрапляють до парламенту під привабливими брендами олігархічних політпроєктів, потім працюють не на українське суспільство, а на своїх олігархічних господарів та на власну кишеню. І вся ця ганебна історія з Одарченком — тому черговий приклад.

Читайте також:
Політика
Пропозиції, що закладені у законопроєкті, не усувають, а додають нових корупційних ризиків.
20 лютого, 16:47
Політика
У 2013 році Куценко був фігурантом 5 корупційних кримінальних проваджень. Тоді він зміг уникнути покарання.
20 лютого, 11:18
Опінії
Правоохоронці знайшли покинуту без тягача газову цистерну, в якій було знайдено 259 ящиків сигарет.
19 лютого, 10:45
Кримінал
ЇЇ затримали на одержанні 55 тис. дол. хабаря.
17 лютого, 08:05
Політика
У той час, коли держава перебуває в стані війни та потребує коштів для придбання озброєння, Маселко витягує із бюджету гроші на оздоровлення
16 лютого, 16:05
Політика
Можливо тому, що місцевий офіс ДАСУ очолює податківець Януковича?
16 лютого, 15:34