Народ і коренізація штучного інтелекту

МИСТЕЦТВО
19 вересня, 14:37
Народ і коренізація штучного інтелекту

Технологія ШІ все більше вливається у життя націй. Але хто ким буде керувати?

Ця революційна технологія може бути корисною тільки тоді, коли не підпорядковує народну самобутність та національну культуру собі, а служить їм.

Під час інтерв’ю з Емадом Мостаке, генеральним директором компанії Stable Diffusions, було поставлене таке питання:

«Коли ви створюєте одну величезну модель, яка навчена всьому на світі, це не обов’язково може бути корисно. Але ви говорите і про створення окремих моделей для різних націй, культур, компаній, окремих людей. Чи можете ви детальніше пояснити?»

IT-підприємець відповів:

«Я думаю, що спосіб побудови моделей полягає в тому, що ви повинні дивитися на них як на корж для піци. Ми намагаємося з’ясувати, яким має бути місцевий корж для загальносвітової піци. Тоді у вас буде, до прикладу, індійська модель, в якій буде індійська культура та мода...»

Такий підхід, насправді, є чудовим вектором для здорового розвитку ШІ та загалом сфери технологій.

Технологія штучного інтелекту може сприяти однаковості людей, вона може підвищувати концентрацію виробництва або контроль підлеглих. Але це завжди може бути нівельовано коренізацією, яка виникає внаслідок того, що ці технології переробляються місцевими громадами та адаптуються до їхніх власних особливостей. Про подібну коренізацію писав ще Е.Ф. Шумахер у своїй класичній книзі «Мале - це прекрасно», наприклад, стосовно промислових технологій. Є ймовірність, що гендиректор Stable Diffusions надихався ідеями цієї праці.

Команда «Останнього Бастіону» щиро вірує, що вільні нації пануватимуть над ШІ-технологіями майбутнього. А електронної диктатури нам не треба.

вибір редакції
Читайте також:
Новини
У Сенаті розробляють законопроєкт, який включає вимогу до компаній зі штучного інтелекту реєструватися в незалежному наглядовому органі
13 вересня, 09:13
Світ
Цукерберг наполягає на тому, щоб нова система була з відкритим вихідним кодом і таким чином була доступна стороннім компаніям
11 вересня, 12:06
Світ
Понад 70 великих мовних моделей штучного інтелекту були запущені в Китаї.
05 вересня, 17:20
Книги
Він не проти навчання нейромереж на власних творах
27 серпня, 11:15
Світ
Міністерство оборони Сполучених Штатів поки не поспішає впроваджувати ШІ для полегшення своєї роботи.
14 серпня, 07:14
Життя
Три ключові гравці — США, ЄС і Китай — наразі дотримуються різних підходів до розробки та впровадження штучного інтелекту.
09 серпня, 13:34