NASA оприлюднило аудіозапис чорної діри

03.08.2023, 09:23
NASA оприлюднило аудіозапис чорної діри
Фото: google

Послухайте неймовірні звуки, спрямовані від чорної діри в центрі скупчення галактик Персей.

NASA опублікувало аудіо, отримане від чорної діри, розташованої в центрі скупчення галактик Персей. Аудіо дає змогу зрозуміти таємничі явища, що відбуваються у Всесвіті.

Чорні діри є одними з найдивніших і найзахопливіших об’єктів, що зустрічаються у космосі. Вони дуже щільні та мають таку сильну гравітацію, що навіть світло не може вислизнути від їхньої хватки, тому ми не можемо їх побачити.

Альберт Ейнштейн був першим вченим, який передбачив існування чорних дір у 1916 році зі своєю загальною теорією відносності. Однак термін «чорна діра» був введений багато років потому, у 1967 році, американським астрономом Джоном Вілером. До того часу світ вважав чорні діри лише теоретичними об'єктами.

Завдяки команді дослідників NASA ми всі можемо почути, як звучить чорна діра. Науковці нещодавно виявили, що чорні діри видають звуки, схожі на стогони та голосіння примарних прибульців. Твіттер-акаунт НАСА для програм екзопланет опублікував аудіозапис із моторошними звуками, які виходять від хвиль тиску, які брижать від чорної діри через скупчення галактик.

вибір редакції
Читайте також:
Світ
Через несприятливі погодні умови астронавти були змушені провести два незаплановані тижні на борту Міжнародної космічної станції
25 жовтня, 17:05
Життя
З космодрому імені Джона Кеннеді у Флориді стартував ракетоносій із пристроєм «Europa Clipper». Мета: дослідити супутник Юпітера — Європу.
18 жовтня, 08:29
Життя
Наявні сили гравітації вплинули на появу у більшості планет Сонячної системи природних супутників. Тільки Меркурій і Венера позбавлені їх.
04 жовтня, 06:07
Світ
Перші пілотовані польоти на Марс можуть відбутися вже через чотири роки
23 вересня, 16:09
Світ
Сьогоднішня реальність, де комерційні компанії активно освоюють космос, вимагає перегляду та адаптації законодавства.
13 вересня, 11:05
Життя
Ганімед — один із ґалілеєвих супутників Юпітера, навіть планета Меркурій менша. Стверджується, що під його поверхнею ховається океан.
05 вересня, 06:00