NASA планує знищити МКС у 2031

СВІТ
02 лютого, 16:40
NASA планує знищити МКС у 2031

У майбутньому новою основою космічної науки стануть комерційні космічні платформи

Керівництво американського космічного агентства NASA опублікувало звіт, в якому розповіло про плани виведення Міжнародної космічної станції (МКС) з орбіти.

Масштабна наукова лабораторія в умовах відкритого космосу, конструкція якої сьогодні важить майже 450 тонн, продовжуватиме функціонувати до 2031 року, після чого її скинуть у найвіддаленішу точку планети у зв’язку з подальшою неефективністю.

В ідеальному сценарії МКС повільно спустять із нинішньої висоти 408 км до точки вільного падіння. У міру зниження висоти станція зіштовхуватиметься з усе більш щільною атмосферою, що призведе до збільшення опору та прискорення руху.

Щоб уникнути шкоди для населення від знищення корпусу в процесі нагрівання, NASA відправить МКС до безлюдного району південної частини Тихого океану, неподалік мису Немо.

У народі Немо назвали цвинтарем космічних апаратів, бо це величезний, вільний і абсолютно порожній водний простір. Саме туди прямують виведені з експлуатації космічні апарати при поверненні на Землю, завдяки чому не завдається жодної значної шкоди навколишньому середовищу.

Цвинтар космічних апаратів
Цвинтар космічних апаратів

Коли МКС наблизиться до точки Немо, оператори востаннє запустять двигуни численних модулів та зроблять найсильніший поштовх для аварійної посадки.

Генеральний директор NASA Білл Нельсон (Bill Nelson) у виступі перед Конгресом зазначив, що МКС понад 20 років є «маяком мирної міжнародної наукової співпраці», але цілі її місії завершаться до кінця поточного десятиліття. Агентство очікує, що у майбутньому новою основою космічної науки стануть комерційні космічні платформи від приватних компаній. Більше того, США вже анонсували замовлення екіпажу для “принаймні двох або, можливо, більше астронавтів” на борту такої станції на початок 2030-х років.

Читайте також:
Опінії
Найочікуваніші космічні місії 2022 року
26 червня, 12:55
Життя
Уперше за 18 років мешканці Землі побачать парад п'яти планет
04 червня, 13:59
Опінії
Як український космос може допомогти європейському?
29 травня, 12:25
Світ
Ілон Маск поділився з журналістами новітньою версією свого бачення майбутнього космонавтики
11 лютого, 18:35
Світ
Створенням апарата для цієї місії займається Інститут космічних досліджень
09 лютого, 14:21
Світ
SpaceX планує запустити 52 ракети за рік – по одній на тиждень
28 січня, 18:22