NASA стежить за астероїдом, який може зіткнутися із Землею

11.03.2023, 11:19
NASA стежить за астероїдом, який може зіткнутися із Землею

Ймовірність зіткнення є для 2046 року. Астероїд у два-три рази більше за Челябінський метеорит

Астрономи виявили черговий потенційно небезпечний астероїд, якому надали ім’я 2023 DW.

На відміну від багатьох інших випадків, коли заголовки в ЗМІ говорять про те, що зіткнення мало неминуча, цього разу все справді дуже серйозно. Принаймні зараз. Згідно з поточними підрахунками траєкторії об’єкта, він ризик зіткнення із Землею сягає 1:625.  

В інших джерелах можна бачити інші дані, аж до 1:560, що, мабуть, обумовлено оновленням даних на сайті ESA. Так чи інакше, за космічними мірками, це дуже високий показник.

Так, що зараз 2023 DW є єдиним астероїдом, який має рейтинг 1 за Туринською шкалою.

Всі інші відомі нам об’єкти мають нульовий рейтинг, хоча одиниця раніше присуджувалася й іншим астероїдам, але після уточнення їхньої орбіти рейтинг знижувався.

Потрібно сказати, що ймовірність зіткнення є для 2046 року. Смішно, але датою значиться 14 лютого, тобто День святого Валентина.

За цей час орбіту астероїда ще багато разів перевіряють ще раз і уточнять, так що ймовірність зіткнення може змінюватися.

Враховуючи досвід з іншими об’єктами, найімовірніше, у бік зниження.

Що стосується самого астероїда, його розміри становлять близько 50 метрів у поперечнику.

Це досить велике тіло — у два-три рази більше за Челябінський метеорит. Однак, звичайно, жодної глобальної загрози такий астероїд для Землі не становить. 

ДЖЕРЕЛО

Читайте також:
Світ
Через несприятливі погодні умови астронавти були змушені провести два незаплановані тижні на борту Міжнародної космічної станції
25 жовтня, 17:05
Життя
З космодрому імені Джона Кеннеді у Флориді стартував ракетоносій із пристроєм «Europa Clipper». Мета: дослідити супутник Юпітера — Європу.
18 жовтня, 08:29
Життя
Наявні сили гравітації вплинули на появу у більшості планет Сонячної системи природних супутників. Тільки Меркурій і Венера позбавлені їх.
04 жовтня, 06:07
Світ
Перші пілотовані польоти на Марс можуть відбутися вже через чотири роки
23 вересня, 16:09
Світ
Сьогоднішня реальність, де комерційні компанії активно освоюють космос, вимагає перегляду та адаптації законодавства.
13 вересня, 11:05
Життя
Ганімед — один із ґалілеєвих супутників Юпітера, навіть планета Меркурій менша. Стверджується, що під його поверхнею ховається океан.
05 вересня, 06:00