NASA відправить космічний корабель до астероїда із золотом на 10 квінтильйонів доларів

СВІТ
25.07.2023, 15:31
NASA відправить космічний корабель до астероїда із золотом на 10 квінтильйонів доларів

Астероїд «(16) Психея» називають однією з найбільших перлин Сонячної системи. І справжня її цінність не в золоті.

Інженери NASA вже на фінальному етапі підготовки місії Psyche.

У її рамках космічний апарат буде відправлено до однойменного астероїда, який майже повністю складається з таких металів, як залізо, нікель та золото.

Космічний корабель Psyche провів останній рік на об’єкті космічних операцій Astrotech поблизу Космічного центру Кеннеді.

Там інженери з Лабораторії реактивного руху (JPL) працювали над остаточним збиранням та випробуваннями напередодні запланованого на 5 жовтня запуску.

NASA відправить космічний корабель до астероїда із золотом на 10 квінтильйонів доларів_1

Апарат буде запущений за допомогою надважкої ракети SpaceX Falcon Heavy і попрямує до астероїда (16) Психея діаметром приблизно 279 кілометрів. Цей космічний об’єкт обертається всередині пояса астероїдів. Щоб дістатися туди, потрібно подолати приблизно 4 мільярди кілометрів за шість років.

Астероїд «(16) Психея» називають однією з найбільших перлин Сонячної системи. Вчені лише нещодавно усвідомили, наскільки він може бути цінним як з економічної, так і з наукової точки зору.

Попередні віддалені спостереження дозволили дійти невтішного висновку, що астероїд може бути залишком ядра невдалої планети часів етапу формування Сонячної системи. Він майже повністю складається із відкритих металів.

«Якби ми могли отримати в свої руки такий величезний шмат космосу, він коштував би більше, ніж сукупна світова економіка, приблизно 10 квінтильйонів доларів», — раніше зазначали вчені.

Однак справжня цінність Psyche — це можливість зазирнути на те, на що може бути схоже ядро ​​нашої планети.

На Землі ми намагаємося визначити форму, структуру та властивості ядра планети, використовуючи дані сейсморозвідки. Це все одно, що намагатися реконструювати слона, похованого під уламками, використовуючи лише рентгенівське проміння.

Психея дасть можливість отримати безпрецедентний огляд ядра планети та краще зрозуміти, як влаштована Земля.

На додаток до цього, місія також стане випробувальним полігоном для технологій, які можуть бути використані для польотів з екіпажем у майбутньому. Сам запуск стане першою міжпланетною місією Falcon Heavy, заклавши основу майбутніх запусків до Марса.

Читайте також:
Світ
Знахідкам дали ім'я на честь індуїстських божеств — «Шакті» та «Шива». Це висококонтрастні, надщільні та бідні на метал зоряні скупчення.
24 березня, 15:48
Світ
Це був перший запуск носія серії Чанчжен за довгий час. Останній невдалий старт відбувся у квітні 2020 року.
15 березня, 10:56
Життя
В атмосферу планети Європа щосекунди викидається до 12 кілограмів кисню. Цей показник нижче за попередні оцінки астрономів.
08 березня, 12:27
Світ
Ци викликало занепокоєння у кліматологів
05 березня, 16:25
Світ
Апарат Odysseus американської приватної компанії здійснив успішну посадку в районі південного полюса Місяця.
23 лютого, 11:40
Життя
Мета інноваційного проєкту — замінити метал, з якого виробляють космічні апарати, біорозкладними матеріалами. Розробка готова до запуску.
21 лютого, 12:35