NASA визначається з місцем висадки експедиції на Марсі

01.11.2023, 06:59
NASA визначається з місцем висадки експедиції на Марсі

Нова мапа крижаного покриву «червоної планети» стане у пригоді астронавтам. Зона посадки буде якомога ближче до марсіанського екватора.

Фінансований NASA проєкт Subsurface Water Ice Mapping випустив четверту та найсвіжішу мапу поверхні Марсу. На ній показано, де саме на Марсі існують підшарові поклади незайманого водяного льоду.

За словами представників NASA, нові картографічні дані допоможуть планувальникам марсіанської місії вирішити, куди саме висаджувати перших астронавтів. При складанні мапи використані кадри камер Context Camera і High Resolution Imaging Experiment, встановлених на борту орбітального зонда Mars Reconnaissance Orbiter.

«Ці прилади дозволяють отримувати знімки марсіанського рельєфу з високою роздільною здатністю. Під час роботи з ними — ми узагальнюємо дані, щоби скласти карту ймовірності наявності води у тій чи іншій частині Марса. Наприклад, вони можуть ідентифікувати крихітні ударні кратери, які, як передбачається, зруйнували поверхню планети, оголивши лід, або так званий полігональний рельєф, де крига, яка тане і знову замерзає зі зміною пір року робить тріщини у ґрунті», — пояснили у NASA.

Знання того, де може бути виявлено марсіанську кригу, має вирішальне значення для планування місії з екіпажем, яке потребує ретельного балансування. Американські астронавти хочуть знайти водяний лід, яка дасть їм цінне джерело живильної рідини, і тоді їм не доведеться везти багато води із Землі.

NASA визначається з місцем висадки експедиції на Марсі_1
Читайте також:
Історія
Науковці проаналізували сліди мови гунів, що збереглися, і дійшли несподіваного висновку. Ця спілка племен походить з єнісейської сім'ї мов.
22 червня, 15:18
Життя
Чоловіки та жінки відрізняються зовні, поведінкою, фізіологією, можливостями. Так уже людство влаштовано вищими силами від природи.
06 червня, 21:47
Життя
Розмір атома вуглецю становить близько 10^-11 м, з ядром у центрі та електронами. Він є одним із перших хімічних елементів, відомих людям.
26 травня, 14:52
Життя
Він — геній, який випередив час. Один із найяскравіших розумів доби Відродження, ким до тепер надихається безліч інтелектуалів і митців.
25 травня, 10:36
Життя
Океанічне дно нашої планети вивчили незрівнянно менше, ніж поверхню Марса. Фактично, людство не бачило ще близько 99% морського дна.
13 травня, 20:31
Світ
T-Rex — один із найпопулярніших давніх хижаків. Саме цей вид динозаврів надихнув команду дослідників на створення торбин з його шкіри.
01 травня, 21:32