NASA визначається з місцем висадки експедиції на Марсі

01.11.2023, 06:59
NASA визначається з місцем висадки експедиції на Марсі

Нова мапа крижаного покриву «червоної планети» стане у пригоді астронавтам. Зона посадки буде якомога ближче до марсіанського екватора.

Фінансований NASA проєкт Subsurface Water Ice Mapping випустив четверту та найсвіжішу мапу поверхні Марсу. На ній показано, де саме на Марсі існують підшарові поклади незайманого водяного льоду.

За словами представників NASA, нові картографічні дані допоможуть планувальникам марсіанської місії вирішити, куди саме висаджувати перших астронавтів. При складанні мапи використані кадри камер Context Camera і High Resolution Imaging Experiment, встановлених на борту орбітального зонда Mars Reconnaissance Orbiter.

«Ці прилади дозволяють отримувати знімки марсіанського рельєфу з високою роздільною здатністю. Під час роботи з ними — ми узагальнюємо дані, щоби скласти карту ймовірності наявності води у тій чи іншій частині Марса. Наприклад, вони можуть ідентифікувати крихітні ударні кратери, які, як передбачається, зруйнували поверхню планети, оголивши лід, або так званий полігональний рельєф, де крига, яка тане і знову замерзає зі зміною пір року робить тріщини у ґрунті», — пояснили у NASA.

Знання того, де може бути виявлено марсіанську кригу, має вирішальне значення для планування місії з екіпажем, яке потребує ретельного балансування. Американські астронавти хочуть знайти водяний лід, яка дасть їм цінне джерело живильної рідини, і тоді їм не доведеться везти багато води із Землі.

NASA визначається з місцем висадки експедиції на Марсі_1
Читайте також:
Історія
Повний переклад ієрогліфічних рукописів майя був опублікований 1975 році.
19 листопада, 09:28
Історія
Свідомий саботаж, відверта диверсія чи «спеціальна історична операція»? Дізнаємося разом.
18 листопада, 20:30
Життя
Так уже повелося, що люди вважають найкрасивішими тіла жінок із дотриманням співвідношення між талією і стегнами. Показник на рівні 0,7.
14 листопада, 06:00
Світ
Раптово на Заході викрилася справді гучна історія, яка переростає у глобальний скандал. Фейкові публікації заполонили галузь біомедицини.
04 листопада, 08:25
Життя
Переважна більшість лауреатів — діти забезпечених і високоосвічених батьків. Вони належать до топ-10 у глобальному розподілі за доходами.
14 жовтня, 21:49
Історія
Під час мусульманської експансії у VIII столітті на терени сучасної України прийшли чужинці. То були онуки Ноєвого сина Сіма.
29 вересня, 09:27