NASA визначається з місцем висадки експедиції на Марсі

01.11.2023, 06:59
NASA визначається з місцем висадки експедиції на Марсі

Нова мапа крижаного покриву «червоної планети» стане у пригоді астронавтам. Зона посадки буде якомога ближче до марсіанського екватора.

Фінансований NASA проєкт Subsurface Water Ice Mapping випустив четверту та найсвіжішу мапу поверхні Марсу. На ній показано, де саме на Марсі існують підшарові поклади незайманого водяного льоду.

За словами представників NASA, нові картографічні дані допоможуть планувальникам марсіанської місії вирішити, куди саме висаджувати перших астронавтів. При складанні мапи використані кадри камер Context Camera і High Resolution Imaging Experiment, встановлених на борту орбітального зонда Mars Reconnaissance Orbiter.

«Ці прилади дозволяють отримувати знімки марсіанського рельєфу з високою роздільною здатністю. Під час роботи з ними — ми узагальнюємо дані, щоби скласти карту ймовірності наявності води у тій чи іншій частині Марса. Наприклад, вони можуть ідентифікувати крихітні ударні кратери, які, як передбачається, зруйнували поверхню планети, оголивши лід, або так званий полігональний рельєф, де крига, яка тане і знову замерзає зі зміною пір року робить тріщини у ґрунті», — пояснили у NASA.

Знання того, де може бути виявлено марсіанську кригу, має вирішальне значення для планування місії з екіпажем, яке потребує ретельного балансування. Американські астронавти хочуть знайти водяний лід, яка дасть їм цінне джерело живильної рідини, і тоді їм не доведеться везти багато води із Землі.

NASA визначається з місцем висадки експедиції на Марсі_1
Читайте також:
Життя
Навіть кілька хвилин біля водойми заспокоюють людину і навіть покращують її уяву.
08 липня, 10:39
Світ
Традиційно вважалося, що навколо осердя нашої галактики обертаються найстаріші за віком зірки. Проте виявилося, що це не зовсім так.
27 червня, 21:42
Життя
Найближчі родичі бджіл діляться знаннями так само як люди чи шимпанзе. Ймовірно, їхній колективний розум більш особистий, ніж вважалося.
20 червня, 08:21
Історія
У долині Нілу робили спроби лікувати пухлини мозку хірургічним шляхом понад 4000 років тому. Проте невідомо, чи допомогло це пацієнтам.
14 червня, 21:43
Історія
Предки українців були різного етнічного походження. І тільки за княжої влади у престольному Києві змогли перетопитися на єдину спільноту.
13 червня, 07:09
Історія
Цього дня народився відомий угорський єврей-винахідник Дéнніш (Ґюнсцберґ) Ґáбор. Він знаний у світі як «батько голографії».
05 червня, 21:43