NASA визначається з місцем висадки експедиції на Марсі

01 листопада, 06:59
NASA визначається з місцем висадки експедиції на Марсі

Нова мапа крижаного покриву «червоної планети» стане у пригоді астронавтам. Зона посадки буде якомога ближче до марсіанського екватора.

Фінансований NASA проєкт Subsurface Water Ice Mapping випустив четверту та найсвіжішу мапу поверхні Марсу. На ній показано, де саме на Марсі існують підшарові поклади незайманого водяного льоду.

За словами представників NASA, нові картографічні дані допоможуть планувальникам марсіанської місії вирішити, куди саме висаджувати перших астронавтів. При складанні мапи використані кадри камер Context Camera і High Resolution Imaging Experiment, встановлених на борту орбітального зонда Mars Reconnaissance Orbiter.

«Ці прилади дозволяють отримувати знімки марсіанського рельєфу з високою роздільною здатністю. Під час роботи з ними — ми узагальнюємо дані, щоби скласти карту ймовірності наявності води у тій чи іншій частині Марса. Наприклад, вони можуть ідентифікувати крихітні ударні кратери, які, як передбачається, зруйнували поверхню планети, оголивши лід, або так званий полігональний рельєф, де крига, яка тане і знову замерзає зі зміною пір року робить тріщини у ґрунті», — пояснили у NASA.

Знання того, де може бути виявлено марсіанську кригу, має вирішальне значення для планування місії з екіпажем, яке потребує ретельного балансування. Американські астронавти хочуть знайти водяний лід, яка дасть їм цінне джерело живильної рідини, і тоді їм не доведеться везти багато води із Землі.

NASA визначається з місцем висадки експедиції на Марсі_1
Читайте також:
Життя
Смерть – це не момент, а скоріше процес. І за деяких обставин це оборотний процес.
21 листопада, 07:31
Історія
Гідні подиву українські мовні свідчення живої пам'яті про гунів зберігаються на Поліссі. Люди там постійно згадують одноплемінників Аттили.
19 листопада, 08:42
Життя
Команда естонських психологів провела експеримент. З'ясувалося, похід у музей допомагає подолати депресію, стрес та тривожні розлади.
16 листопада, 20:11
Життя
Майже 4,5 мільярда роки тому із Землею зіштовхнулося інше велике космічне тіло. На цьому наполягає команда астрофізиків і геологів.
05 листопада, 15:28
Світ
Відповідь дав британський математик Томас Кроуфорд з Оксфордського Університету. Науковець вивів власну формулу для розрахунку поведінки.
26 жовтня, 21:42
Історія
Турбота і піклування відрізняють справжніх Homo civilis від нижчого, попереднього стану Homo barbaricus. Лише так можна створити соціум.
22 жовтня, 17:21