НАТО готується до війни з московією
Північноатлантичний альянс готується до сценарію миттєвого відбиття російської загрози
НАТО готується до можливих бойових дій на своїх кордонах після початку масштабного вторгнення московії до України.
Про це пише видання The New York Times (NYT).
"НАТО не замислювалася серйозно про захист своєї території, проте тепер необхідно це робити", цитує видання колишнього постійного представника Сполучених Штатів при альянсі Іво Даалдера.
Повідомляється, що альянс відійшов від тактики стримування членами НАТО гіпотетичної агресії московії до моменту передислокації американських сил на лінію фронту і наступного удару у відповідь об'єднаної армії союзників альянсу.
Як зазначає The New York Times, західні військові вивчили досвід перших днів російсько-української війни. Було встановлено, що російським військам вдалося за перший тиждень війни зайняти територію, що за площею перевищує деякі країни Балтії.
Тепер Північноатлантичний альянс готується до сценарію миттєвого відбиття російської загрози, заради чого в прикордонних з московією районах НАТО все частіше проводить навчання з бойового злагодження підрозділів, а сам альянс загалом, як і його окремо, значно збільшили оборонні бюджети.
Раніше низка експертів звернула увагу на той факт, що США сформували ударний кулак на кордоні з московією, насамперед у Польщі, який готовий до негайної реакції на будь-які агресивні дії московії, які порушують кордони країн НАТО.
Видання пише з посиланням на командування НАТО, що після російських звірств в окупованих московією районах України, від Бучі та Ірпеня до Маріуполя та Херсона, прикордонні держави, такі як Польща та країни Балтії, більше не хочуть ризикувати перед загрозою російській агресії.
НАТО різко змінює свої стратегічно і тактичні плани, які передбачають більше військ, що постійно базуються вздовж російського кордону, більше інтеграції військових планів Америки та її союзників, більше військових витрат і більш детальні вимоги до союзників мати певні види військ та озброєння, щоб у разі потреби боротися у заздалегідь призначених місцях.
Вторгнення московії в Україну спонукало альянс зняти залишки заборон щодо збільшення чисельності західних військ уздовж усього кордону НАТО з московією.
Намір командування альянсу полягає в тому, щоб зробити сили НАТО не лише міцнішими та боєздатнішими, а й більш помітними для московії, що є ключовим елементом стримування.
«Дебати тепер ведуться не про те, надто багато це скільки», через страх образити Москву, «а про те, скільки достатньо», - сказала Камілла Гранд, донедавна помічник генерального секретаря НАТО з оборонних інвестицій, а тепер співробітник Європейської ради з міжнародних відносин.