НАТО не знає, як реагувати на гібридні атаки росії

СВІТ
15 червня, 16:04
НАТО не знає, як реагувати на гібридні атаки росії

Там бояться «спровокувати повномасштабний конфлікт».

Про це пише американське видання The Hill.

Країни Балтії, Польща та Чехія висловлюють занепокоєння через те, що диверсії, а іноді й напади на людей зі смертельними наслідками, ймовірно, спонсоровані росією, становлять зростаючу загрозу для Європи та оборонного альянсу.

«З усією серйозністю ми повинні відповісти, тому що якщо ми не відповімо, це наростатиме. І росія відчує, що немає обмежень у тому, що вона може робити в наших країнах, і, очевидно, між союзниками також ведеться дискусія щодо того, якою була б найкраща відповідь», – розповів виданню посол Естонії в НАТО Юрі Луйк.

Лише за останні тижні в Європі сталося кілька інцидентів, в яких звинувачують росію, – глушіння сигналів GPS і зрив комерційного авіасполучення в Естонії, вбивство польського прикордонника, напад на російського політичного дисидента у Литві, хакерська атака на великі лікарні в Лондоні, кілька епізодів із підпалами в різних країнах НАТО.

Експерт із гібридної війни Елізабет Брау пояснила, що такі провокації важко виявити та передбачити заздалегідь, а чітких правил відповіді на них просто не існує.

«Причина, чому немає покарання, полягає в тому, що це не військовий напад, тому у нас немає книги правил, як реагувати», — сказала вона.

За словами експерта, серйозна проблема полягає також у тому, що вкрай важко довести причетність агресора до конкретного інциденту. Наприклад, чеській владі знадобилося сім років, щоб прямо звинуватити Росію в підпалі військового арсеналу у 2014 році.

«Ми не можемо відповісти тим же, а публічне засудження зовсім не лякає винуватця», — пояснює Брау.

Автор : Відділ моніторингу
Читайте також:
Кримінал
Агентурна мережа ресурсної федерації московії обплела весь світ. Навіть у західних демократіях повно тих, кому криваві гроші не пахнуть.
14 липня, 15:03
Політика
Віктор Орбан відчув себе володарем Європи. Він вільно пересувається світом, обіцяючи жертвам мир, а агресорам перемогу, ігноруючи дійсність.
11 липня, 14:52
Політика
Будапешт знов опинився не на тому боці доленосних подій історії. Певно, так уже судилося нашим західним сусідам по той берег Тиси.
10 липня, 12:31
Політика
Штучний інтелект у злих руках не менш небезпечний, аніж бункерний щур з ядерною гранатою. Захід має підійти до небезпеки згуртованішим.
07 липня, 15:42
Політика
За десятиліття теплих стосунків Москви й Гельсинкі кремлівські олігархи скупили безліч ділянок. Нині влада Фінляндії хоче змінити ситуацію.
12 червня, 19:23
Опінії
Форуми росіян у Львові, Берліні, Парижі переорієнтують увагу з жертви на агресора. Для західної спільноти нашого ворога гуманізують.
27 травня, 07:12