НАТО не знає, як реагувати на гібридні атаки росії
Там бояться «спровокувати повномасштабний конфлікт».
Про це пише американське видання The Hill.
Країни Балтії, Польща та Чехія висловлюють занепокоєння через те, що диверсії, а іноді й напади на людей зі смертельними наслідками, ймовірно, спонсоровані росією, становлять зростаючу загрозу для Європи та оборонного альянсу.
«З усією серйозністю ми повинні відповісти, тому що якщо ми не відповімо, це наростатиме. І росія відчує, що немає обмежень у тому, що вона може робити в наших країнах, і, очевидно, між союзниками також ведеться дискусія щодо того, якою була б найкраща відповідь», – розповів виданню посол Естонії в НАТО Юрі Луйк.
Лише за останні тижні в Європі сталося кілька інцидентів, в яких звинувачують росію, – глушіння сигналів GPS і зрив комерційного авіасполучення в Естонії, вбивство польського прикордонника, напад на російського політичного дисидента у Литві, хакерська атака на великі лікарні в Лондоні, кілька епізодів із підпалами в різних країнах НАТО.
Експерт із гібридної війни Елізабет Брау пояснила, що такі провокації важко виявити та передбачити заздалегідь, а чітких правил відповіді на них просто не існує.
За словами експерта, серйозна проблема полягає також у тому, що вкрай важко довести причетність агресора до конкретного інциденту. Наприклад, чеській владі знадобилося сім років, щоб прямо звинуватити Росію в підпалі військового арсеналу у 2014 році.
«Ми не можемо відповісти тим же, а публічне засудження зовсім не лякає винуватця», — пояснює Брау.