НАТО та країни Альянсу проводять над Румунією тривалі авіаційні навчання

СВІТ
26.08.2023, 14:25
НАТО та країни Альянсу проводять над Румунією тривалі авіаційні навчання

Під час перевірочних випробувань винищувачі та літаки-заправники у повітрі з Франції, Іспанії та Туреччини зійшлися над Румунією,

24 серпня країни-члени НАТО провели перевірочні випробування над Румунією щодо того, як їхні повітряні засоби працюють разом для захисту повітряного простору НАТО за допомогою засобів інтегрованої протиповітряної та протиракетної оборони (IAMD).

Про це йдеться у повідомленні управління зі зв’язків із громадськістю Командування повітряних сил НАТО.

Під час перевірочних випробувань винищувачі та літаки-заправники у повітрі з Франції, Іспанії та Туреччини зійшлися над Румунією, підвищивши готовність і оперативну сумісність IAMD НАТО разом із додатковими засобами, такими як системи протиповітряної та протиракетної оборони наземного базування (SBAMD).

Під час місії Об’єднане авіаційне командування НАТО через Об’єднаний центр повітряних операцій у Торрехоні спостерігало за процедурним випробуванням, аналізуючи, як ці засоби можна об’єднати для ефективної взаємодії.

НАТО та країни Альянсу проводять над Румунією тривалі авіаційні навчання_1
НАТО та країни Альянсу проводять над Румунією тривалі авіаційні навчання_3
НАТО та країни Альянсу проводять над Румунією тривалі авіаційні навчання_5

«Інтегрована протиповітряна та протиракетна оборона НАТО забезпечує високочутливу, критичну до часу та постійну здатність досягти бажаного рівня контролю повітря, що гарантує, що Альянс може досягти свободи дій для виконання повного спектру своїх місій, охорони та захисту території Альянсу.

Ця місія була надзвичайно корисною для всіх військово-повітряних сил, що брали участь, у виконанні та досягненні інтеграції та оперативної сумісності», — сказав заступник начальника штабу з операцій повітряного командування ОЗС НАТО бригадний генерал Крістоф Пліт.

Інтегрована протиповітряна та протиракетна оборона НАТО є оборонним компонентом Об’єднаних повітряних сил Альянсу, метою якого є забезпечення стабільності та безпеки повітряного простору НАТО шляхом координації, контролю та використання повітряної сфери. Це важлива безперервна місія в мирний час, кризи та конфлікти, яка виконується з використанням 360-градусного підходу на всій території НАТО та готова протидіяти повному спектру загроз.

вибір редакції
Читайте також:
Війна
На тлі панічних новин в Європі стає панівною думка, що Україна поступово програє війну. Захід мусить нарешті допомогти спинити агресора.
вчора, 19:17
Війна
Французька опозиція розкритикувала Макрона за заяву про відправку в Україну військ країн НАТО
27 лютого, 11:19
Політика
Меморандум про взаєморозуміння має підписати сьогодні Стамбул, що стане першою спільною акцією чорноморських країн.
11 січня, 10:57
Війна
Чотири країни-члени НАТО придбають рекордну кількість ракет до систем ППО Patriot.
03 січня, 17:12
Політика
Саміт НАТО у Вашингтоні навряд чи матиме для України якісь значні позитивні результати, — генерал Бен Годжес
01 січня, 17:45