НАТО визначило росію довгостроковою військовою загрозою

СВІТ
вчора, 16:03
НАТО визначило росію довгостроковою військовою загрозою

Що це означає для Європи та США

Розвідувальна спільнота країн НАТО дійшла висновку, що росія є довгостроковою військовою загрозою для Альянсу, а отже, і для всієї північноатлантичної безпеки, включаючи США.

Як повідомляє РБК-Україна, про це міністр закордонних справ Литви Кястутіс Будріс розповів на пресконференції в Києві 1 квітня.

За його словами, росія десятиріччями готувалася до протистояння з НАТО, і ця тенденція не змінилася. Про це свідчить повна жорстокість тих військових сил, які росіяни використовують, після початку повномасштабного вторгнення в Україну.

«Тепер ми можемо оцінити, що їхні військові сили використовуються і для політичних цілей. Ці політичні цілі очевидні. путін вже декілька разів їх називав», - наголосив Будріс.

Зокрема, за словами Будріса, Кремль прагне витіснити США з Європи, підірвати інфраструктуру Альянсу та не допустити процвітання країн Балтії.

«Це довгострокова ціль для росії. Ми оцінюємо загрозу, намір і можливості. Намір очевидний. Він про це об'єктивно каже. І спроможності теж він розбудовує. Тож загроза реальна і довгострокова. І ми маємо забезпечити стримування», - пояснив він.

Будріс підкреслив, що НАТО, як і Україна, має лише три варіанти взаємодії з росією: війна, загрози або окупація.

«Щоб уникнути останнього, необхідно бути в позиції стримування, інакше ми опинимося в стані війни», – заявив він.

У цьому контексті він назвав підтримку України та її майбутнє членство в НАТО ключовими елементами безпеки регіону.

"Немає ілюзії про їхній намір. Які історії вони не розповідали б про співпрацю, їм ніхто не потрібен. Їм потрібні території, вони хочуть підкоряти сусідів. От з ким ми маємо справу. Тому зараз наш обов'язок переконати європейських партнерів інвестувати в оборону більше і відбудовувати наші сильні сторони, щоб ми були ефективні проти росіян», - підсумував Будріс.

вибір редакції
Читайте також:
Світ
Берн планує посилити взаємовигідну співпрацю із Північноатлантичним альянсом. Перш за все, збільшать кількість спільних військових навчань.
вчора, 14:53
Війна
27 березня у Парижі розпочинається саміт Коаліції охочих, організований президентом Франції Емманюелем Макроном.
27 березня, 11:47
Політика
В Європі розробляють плани щодо поступового перебрання на себе більшої відповідальності за оборону континенту замість США.
22 березня, 11:46
Світ
Це може бути сприйнята в Європі як сигнал про вихід з альянсу.
19 березня, 10:33
Війна
Уклавши угоду із диктатором РФ, 47-й американський президент зосередиться на Азійсько-Тихоокеанському регіоні. Європа ж сама по собі.
18 березня, 08:26
Війна
Європейські члени НАТО повинні більше витрачати на оборону.
11 березня, 09:01