Науковці з'ясували, що Тихий океан охолоджується

СВІТ
08.08.2023, 16:43
Науковці з'ясували, що Тихий океан охолоджується
Фото: Google

Це може сповільнити нагрівання планети, зануривши всю Землю у кліматичний хаос, якого не було з часу останнього льодовикового періоду.

Приголомшливі результати дослідження науковців Університету Колорадо оприлюднило спеціалізоване видання "New Scientist", передає медіаагенція "Останній Бастіон".

Як вдалося з'ясувати, східна частина Тихого океану (конкретно, поблизу Південноамериканського узбережжя – прим. ред.) почала вихолоняти всупереч усім кліматичним моделям і прогнозам.

Зі слів науковців, температура там знизилася на +0,5°C протягом останніх 39 років – це вагомі зміни, оскільки охолодження значної площі океану вплине на глобальну природно-кліматичну ситуацію.

«Ми встановили, що середня глобальна температура до кінця століття може зрости не на +1,9°C, а на +1,3°C, як очікувалися раніше. Поки не зрозуміло, чим саме викликано похолодання, але припускаємо, що воно пов'язане з талими водами Антарктики, які не завжди беруть до уваги при складанні кліматичних моделей», – повідомив академік з Університету Колорадо пан Педро ДіНезіо.

Науковець наголошує, що якщо зазначена тенденція зміниться і східна частина Тихого океану раптово почне нагріватись, наслідки будуть руйнівнішими, бо тоді холодні води ставатимуть гарячими, вбиваючи все живе.

«Вихолонення не скасовує того факту, що загалом планета нагрівається, нехай і не так швидко та рівномірно, як передбачалося. Цілком імовірно, що Ґольфстрім в Атлантичному океані може зникнути через 2 роки, адже там також відбувається падіння температури», – додав Педро ДіНезіо.

Своєю чергою, медіаагенція "Останній Бастіон" нагадує читачам, що за минулі 20 років 56% всіх  океанів Землі сильно змінили колір, причому зміни не можна пояснити природними причинами.

Читайте також:
Політика
Обласна рада дозволила створити нові об'єкти для охорони червонокнижних рослин. На Полтавщині про подібний крок годі й мріяти.
29.12.2024, 11:45
Полтава
Пам'ятка природи «Пагорби на Рудці» невдовзі постане на теренах Полтавщини. Вона покликана зберегти у первісному стані рідкісні рослини.
25.12.2024, 13:45
Полтава
Сон чорніючий, горицвіт весняний, шафран сітчастий, ковила волосиста і пірчаста. Ця флора не перебуває під охороною держави на Полтавщині.
06.12.2024, 08:28
Політика
WWF-Україна закликає ДП «Ліси України» припинити блокування процесу заповідання пралісів
26.11.2024, 11:42
Полтава
Дуже рідкісні квітки-брандушки та тюльпан дубравний знаходиться на південному сході Полтавського краю. Ця флора потребує захисту держави.
15.11.2024, 14:54
Полтава
Земельні ділянки незайманого степову потребують захисту держави від втручання сільгоспвиробників і забудовників. Полтавщина показує приклад.
31.10.2024, 08:24