Науковці з'ясували, що Тихий океан охолоджується

СВІТ
08 серпня, 16:43
Науковці з'ясували, що Тихий океан охолоджується
Фото: Google

Це може сповільнити нагрівання планети, зануривши всю Землю у кліматичний хаос, якого не було з часу останнього льодовикового періоду.

Приголомшливі результати дослідження науковців Університету Колорадо оприлюднило спеціалізоване видання "New Scientist", передає медіаагенція "Останній Бастіон".

Як вдалося з'ясувати, східна частина Тихого океану (конкретно, поблизу Південноамериканського узбережжя – прим. ред.) почала вихолоняти всупереч усім кліматичним моделям і прогнозам.

Зі слів науковців, температура там знизилася на +0,5°C протягом останніх 39 років – це вагомі зміни, оскільки охолодження значної площі океану вплине на глобальну природно-кліматичну ситуацію.

«Ми встановили, що середня глобальна температура до кінця століття може зрости не на +1,9°C, а на +1,3°C, як очікувалися раніше. Поки не зрозуміло, чим саме викликано похолодання, але припускаємо, що воно пов'язане з талими водами Антарктики, які не завжди беруть до уваги при складанні кліматичних моделей», – повідомив академік з Університету Колорадо пан Педро ДіНезіо.

Науковець наголошує, що якщо зазначена тенденція зміниться і східна частина Тихого океану раптово почне нагріватись, наслідки будуть руйнівнішими, бо тоді холодні води ставатимуть гарячими, вбиваючи все живе.

«Вихолонення не скасовує того факту, що загалом планета нагрівається, нехай і не так швидко та рівномірно, як передбачалося. Цілком імовірно, що Ґольфстрім в Атлантичному океані може зникнути через 2 роки, адже там також відбувається падіння температури», – додав Педро ДіНезіо.

Своєю чергою, медіаагенція "Останній Бастіон" нагадує читачам, що за минулі 20 років 56% всіх  океанів Землі сильно змінили колір, причому зміни не можна пояснити природними причинами.

Читайте також:
Світ
Столиця і найбільше місто Ісландії вперше у XXI столітті може зазнати значних руйнувань. Причина — виверження вулкана Фаґрадальсф'ядль.
12 листопада, 15:03
Життя
Екоцид, який чинять загарбники в Україні, набуває загрозливих масштабів. Ворог нищить усе живе, до чого може дотягнутися.
09 листопада, 10:12
Життя
Він був скований кригою щонайменше 14 мільйонів років тому. Приголомшливе відкриття сталося завдяки аналізу нових супутникових даних.
28 жовтня, 07:09
Світ
Ліва притока ріки Конґо, що носить назву Рýкі, спантеличила дослідників «чорний континент». В її течії абсолютно нульова видимість.
24 жовтня, 06:12
Кримінал
Двоє посадовців обвинувачуються у перевищенні службових повноважень. Вони спричинили тяжкі наслідки для екосистеми Вінницької області.
06 жовтня, 19:14
Життя
Загальна площа морського льоду довкола холодного континенту досягла рекордно низького рівня. Вона склала 16,96 мільйона км².
26 вересня, 21:27