Навчання на випадок теракту в Полтаві провели рятувальники, медики і силовики

ПОЛТАВА
15.10.2014, 08:16

Легенда навчань – умовний терористичний акт посеред Полтави з великою кількістю жертв і постраждалих. Від узгодженості, вивіреності, швидкості і професійності дій співробітників всіх відомств залежать життя поранених.

Для відпрацювання ліквідації наслідків теракту обрана велика занедбана будівля, місце якнайкраще імітує руйнування, наприклад в житловому будинку.

За задумом навчання, в результаті вибуху відбулось руйнування будівельних конструкцій, під завалами яких опинилися люди, виникли числені пожежі.

У перші хвилини на місце трагедії прибувають 7 одиниць спеціальної пожежно-рятувальної техніки і понд 30 чоловік особового складу, у тому числі оперативно-координаційний центр.

Після швидкої візуальної оцінки служби приступають до евакуації та рятування травмованих з небезпечної зони до сортувального майданчику на безпечній відстані.

Всі сили кинуті на пошуково-рятувальні роботи – деблокування людей з-під завалів та надання їм першої домедичної допомоги. Ланки газодимозахисної служби шукалипотерпілих та загиблих як в приміщеннях будівлі, так і зовні. За допомогою альпіністського спорядження відділення висотників почнають пошуково-рятувальні роботи з 3-го поверху, куди інші служби поки не можуть дістатися через обвали. Автодрабиною бійці пожежно-рятувальної частини спускають дитину з третього поверху. Використовуючи рятувальну маску, вони виносять немовля із задимленої зони та передають працівникам медицини катастроф.

Згідно тактичного задуму, внаслідок вибуху вогонь розповсюдився на приміщення 2-го поверху. Тому дві пожежні автоцистерни за допомогою стаціонарних лафетних стволів гасять осередки пожеж, які утворилися в результаті вибуху.

Після ліквідації пожежі вогнеборці приступили до розбору конструкцій за допомогою механізованих інструментів та рятування людей із під завалів.

По завершенні навчань керівництво рятувального відомства високо оцінило готовність служб Полтави на випадок надзвичайної ситуації. «Співробітники Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Полтавській області готові ліквідувати будь-яку надзвичайну ситуацію, яка може виникнути на території області, - зазначив начальник ГУ ДСНС України у Полтавській області Роман Кириленко. – Під час навчань, особовий склад працював злагоджено, всі завдання, які були визначені згідно тактичного задуму, оперативно виконані».


Читайте також:
Громадські слухання щодо розроблення Генерального плану розвитку відбулися у Бутенківській об'єднаній територіальній громаді.
09:25
Всього за кілька місяців харківська команда на чолі з колишнім адвокатом Олегом Сінегубовим повністю підім'яла під себе Полтавську область.
17 лютого, 21:54
У селі Максимівка Полтавської області з водойми витягнули тіло чоловіка.
17 лютого, 09:45
Чергову врізку було виявлено у Чутівському районі.
13 лютого, 13:01
13 лютого Полтаву має відвідати прем’єр-міністр Олексій Гончарук.
12 лютого, 17:23
40% родин на Полтавщині одержують держпідтримку під час оплати житлово-комунальних послуг.
12 лютого, 15:05